Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Dvě děti (12) experimentovaly se sexem: Když dívka otěhotněla, podala si je policie a čeká je soud

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ital - 
26. ledna 2019
19:15

Teprve dvanáctiletá dívka přivedla na svět miminko v nemocnici v australském městě Perth. Otcem by měl být pravděpodobně chlapec stejného věku jako nezletilá matka. Případem se zabývá policie a dětští rodiče nejspíš oba skončí před soudem.

Australská dívka (12), jejíž jméno ponechaly úřady v anonymitě, přivedla na svět potomka ve městě Perth v západní Austrálii. Lékařům tvrdila, že o svém těhotenství nevěděla. Ona i miminko jsou zdravotně v pořádku, ale zákon si nyní brousí zuby na ni i na „tatínka“.

Místní policejní mluvčí sdělila: „Policie západní Austrálie již identifikovala osobu, o níž se předpokládá, že je otcem novorozeněte. Jedná se o chlapce v podobném věku, jako je nezletilá matka.“

„Z právního hlediska mohou oba čelit obvinění. V praxi se však setkáváme s tím, že je obviněn pouze chlapec. Musíte také brát ohled na blahobyt těchto dětí a na to, zda je ve veřejném zájmu trestně stíhat děti v tomto věku,“ sdělila právní zástupkyně organizace Youth Legal Service WA Sally Dechowová. 

Policie o incidentu ví a spolupracuje s oběma rodinami, jichž se případ týká. Muži zákona tvrdí, že než se rozhodnou, zda budou děti trestně stíhat či nikoliv, napřed zváží, kdo na ně bude dohlížet. Říkají však, že na jejich zájmy hledět nebudou. V podobných případech zpravidla skončí před soudem jen chlapec. Podle statistik bylo od roku 1980 v západní Austrálii doposud zaznamenáno 12 případů porodů dívek ve věku 12 let. 

xxxx666 ( 27. ledna 2019 12:39 )

Mě na to zaráží vždy jedno,pokud má tolik rozumu a je vyspělí,aby mohl být postaven před soud a potrestán,pak musí mít i dost rozumu,aby mohl mít sex?

ivoadler ( 27. ledna 2019 10:53 )

Na svém blogu mám seriál článků Dětská sexualita. Taky jsem experimentoval. Naštěstí bez následků. Jeden závěr z toho ale plyne: dětskou sexualitu neradno podceňovat. Zároveň to ukazuje, jak je Australie prudérní. Za experimentování dětí by se trestat nemělo. Václav Klaus omilostnil podnikatele, kteří experimentovali s okrádáním obchodních partnerů i státu. Jednou se to naučit musí!

petrw ( 27. ledna 2019 06:52 )

trestat je spravne!

vosavopruz ( 27. ledna 2019 00:12 )

zlatí komunisti

plysovykozisek ( 26. ledna 2019 19:32 )

Šukáá se i dřív než v 11 letech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud