Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Jana, která živořila v garáži: Vánoce oslavila se svými dětmi v novém bytě!

Autor: rc - 
27. prosince 2018
20:45

Doslova šťastné a veselé Vánoce oslavila Jana, která se třemi dětmi (6 měsíců, 3 a 9) žila v garáži! Její příběh šokoval celé Česko a poté, co se dostal do médií, zvedla se vlna solidarity. Od té doby se však hodně změnilo. Jana dostala nový byt a nejkrásnější svátky v roce strávila obklopena všemi svými dětmi, které sociálka umístila do Klokánku.

Bez vody, elektřiny, topení, plynová bomba a všude krámy. Tak Jana žila se třemi dětmi v garáži v ústecké ulici Králova Výšina. „Tvrdila, že v garáži, kterou má od majitele pronajatou, opravdu už nějaký čas přebývá se svými dětmi, a to z důvodu rekonstrukce bytu,“ řekl v říjnu zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný pro BLESK. Kromě Jany a jejích dětí v garáži bydlela její snacha s miminkem (0,5) a bezdomovec. „O vnuka a všechny ostatní jsem se starala sama. Vařila jsem, uklízela, nosila vodu,“ řekla Jana pro IDNES.cz. Na ženu, která s dětmi přebývá v otřesných podmínkách, policisty upozornil anonym. „Mně nic nechybělo, tam byl klid,“ řekla Jana pro FTV Prima. Policisté však na situaci upozornili sociálku a ta Janě děti odebrala a umístila je do Klokánku.

Příběh Jany po zveřejnění šokoval celé Česko a zvedla se vlna solidarity. Lidé Janě začali posílat potřebné věci jako oblečení a v tíživé situaci jí pomohl i bývalý starosta města Karel Karik. „Poskytli jsme rodině krizový byt 2+1. Má tam vše,“ řekl pro Blesk.cz a dodal, že věří, že se Jana odrazí ode dna. „Matka se o své děti stará. I do Klokánku za nimi chodila denně. Syn se výborně učí,“ dodal. „Stýskalo se jim, hlavně dceři. Je ke mně hodně připoutaná. Když jsme bydleli v garáži, ještě jsem ji kojila. Všechny své čtyři děti jsem kojila do čtyř let. Je to pro ně nejlepší,“ uvedla Jana pro BLESK. „Jezdila jsem tam každý den. Kluk tam marodil. Nosila jsem bonbóny a modlila jsem se, aby se děti dostaly domů,“ řekla pro FTV Prima. To se jí také splnilo.

V krizovém bytě však nezůstali dlouho a přemístili se do jiného bytu, kde spolu strávili letošní Vánoce. Jana nebyla o nejkrásnějších svátcích v roce sama, ale strávila je u jednoho stolu v novém bytě se svými dětmi.

panda82 ( 28. prosince 2018 09:29 )

A co tk dámy na úřadech co o to "pečují", toho si nikdo nevšiml že žijí v garáži

Zobrazit celou diskusi
Další videa