Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Výjimečným sestrám Sověti zničili život: Siamská dvojčata odebrali matce a nelidsky je mučili

Autor: chal - 
1. ledna 2020
19:44

Nechutné pokusy na lidech, které prováděl nacistický netvor doktor Mengele, jsou všem dobře známé. Zvrhlé bádání a experimentování s lidmi ale nebylo jen věcí Třetí říše. Smutný příběh siamských dvojčat Dáši a Máši Krivošljapových (†53) dokazuje, že podobné zvrácenosti se děly i na půdě Sovětského svazu.

Sestry Dáša a Máša Krivošljapovy se narodily 3. ledna 1950. Děvčátka byla na první pohled jedinečná, šlo totiž o siamská dvojčata. Holčičky měly společné nohy, jejich těla se spojovala v pase, a každá tak měla  vlastní trup. Lékaři s dětmi jednali jako s laboratorními krysami. Dášu a Mášu po porodu matce odebrali s tím, že dcerky zemřely. Takový osud by pro ně byl ale ještě milosrdný.

Místo domů k rodičům Máša a Dáša tak putovaly do Institutu experimentální medicíny, kde holčičky zkoumali vědci. Ti zjistili, že dvojčata měla společný krevní oběh, nervovou soustavu měla ale Dáša i Máša svou vlastní. Každá dívka tak ovládala jednu nohu.

Vědci dívky podrobili řadě nelidských testů. Sověti zkoumali, jak jedna dívka reaguje na mučení druhé, jak snáší hlad, elektrošoky, mráz nebo nedostatek spánku. Máša a Dáša tak od narození zažívaly muka, jaká si málokdo dokáže vůbec představit.

Lepších podmínek se děvčata dočkala až v šesti letech, kdy byla přemístěna do ústavu pro tělesně postižené. Veřejnost o jejich existenci ale dalších dlouhých osm let neměla tušení.

Introvertnější Dáša se v 18 letech pokusila oběsit a později propadla alkoholismu. Máša se sice alkoholu ani nedotkla, protože byla abstinentka, ale kvůli společnému krevnímu oběhu se opíjela také.

Máša byla oproti Dáše dominantnější, excentričtější, až maniakální. „Byla psychopat podle všech kritérií,“ řekla v roce 2017 novinářka Juliet Butler, která se s dvojčaty stýkala v 80. letech.

Máša byla i tou, která odmítla chirurgické rozdělení. Na rozdíl od Dáši si život bez sestry nedokázala představit. Dívky dožily v domově pro válečné veterány v Moskvě a v dubnu roku 2003 zemřely. Jako první zesnula Máša, Dáša následovala o 17 hodin později. Jejich osud zůstává mementem zneužití lékařské vědy.

1912 ( 1. ledna 2020 21:46 )

co takhe psát o zvěrstvech USA co páchají po světě i doma ??????a to mám rozvětvenou rodinu po celých státech od r.1920 které několikráte a dlouhodobě pobývala
!§Jděte už do p...štváči a spolupracovníci těch válečných zločinců USA za ty zakrvácené dolary od SOROŠOVCE !!ODPORNÍ ZMETCI !!

zlymikes ( 1. ledna 2020 20:39 )

tady přeci nejde o to, jestli Rusko miluju nebo ne. Ale každého takového štve, že se tady celosvětově útočí jen na jednu stranu-Rusko a druhá si může dělat co chce včetně vraždění nepohodlných. A ta třetí z Vatikánu jim požehná.

zlymikes ( 1. ledna 2020 20:33 )

a pak je sežrali, to už je staré 90 let.Chce to něco jinýho

liskabystrouska ( 21. listopadu 2019 08:11 )

delali s nimi pokusy a jeste se dozily 53 let ??? vypadaji jako muzi hruza ...asi to tak nebylo zrejme hrozne to by malé deti neprezili.

fido2 ( 23. prosince 2018 23:28 )

oprava: nelítostně

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud