„Zombie dvojčata“ Dáša a Máša (14) kvůli modelingu zhubla na kost! V nemocnici je nechtěli přijmout

Autor: rc - 
5. prosince 2018
05:15

Dvojčata Máša a Dáša (14) Leděněvovy pocházejí z průmyslového města Lipeck ve středním Rusku. Obě dívky toužily stát se modelkami. V modelingové škole jim však řekli, že musí zhubnout pár kil, aby měly výrazné lícní kosti. Začaly proto držet drsné diety. Nakonec nejedly vůbec...  Obě zhubly na kost a skončily na intenzivní péči, kde bojovaly doslova o holý život.

Dvojčata Máša a Dáša pocházející z Ruska byla dokonalá děvčata, jejichž tváře se hodily na přední strany časopisu. Obě dvě toužily prorazit jako modelky. Proto navštěvovaly modelingovou školu. Tam jim bylo řečeno, ať zhubnou pár kil, aby jim byly vidět lícní kosti. Ony to ale vzaly až příliš vážně.

Z původní hmotnosti 50 kilogramů zhubla Dáša na 36 kilo. Máša měla na počátku stejnou váhu jako její sestra. Posléze zhubla na 40 kilogramů. „Dáša je hubenější než její sestra, Máša byla vždy silnější. Ale oběma dvojčatům bylo řečeno, aby zhubla pět kilo, aby jim byly vidět lícní kosti. Dívky začaly držet dietu, nejedly po páté hodině odpoledne, a i pak jen dušené jídlo. Postupně se jejich porce a počet jejich jídel snižoval,“ řekla Maria Kochnovová (29), která pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy pro Daily Mirror.

Děvčata nakonec mohla jen ležet. „Máša mohla vstát, ale Dáša jen ležela a nemohla dokonce ani zvednout hlavu,“ dodala Kochnovová. Dvojčata trpící anorexii byla převezena z jejich rodného města do Moskvy, ovšem jejich případem se nikdo nechtěl zabývat.

„Jejich máma kontaktovala televizní moderátorku Jelenu Malyševovou a Nutriční institut v Moskvě, ale nikdo se nechtěl ,zabývat žijícími mrtvolami',“ dodala Kochnovová, která se do případu vložila a přilákala zájem médií. Děvčata nakonec skončila v nemocnici a Dáša strávila tři dny v kómatu. „Když se vzbudila, jejich máma je vzala zpět domů,“ dodala Kochnovová. Nad dalším osudem dívek však visí velký otazník.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tryskomys ( 24. srpna 2019 10:25 )

Takové fotky nemáte vůbec dávat na instáč,hnus,stejně jako přetloustlé modelky.

sensadrak ( 5. prosince 2018 17:43 )

Nikdo jim nechtěl pomoci, Ruská péče.

hasickajana ( 5. prosince 2018 16:53 )

taky znám taková dvojčátka... gymnazistky... zvrací si svorně spolu, jedna druhou zbije, když si vezme bonbon, tak má hysterický záchvat a válí se po podlaze... a jejich maminka matrikářka to radši tutlá... a to nejsou modelky,jsou šeredné jak pr.del

nika70 ( 5. prosince 2018 15:08 )

Matka s nimi nežila, že to začala řešit, až když jim šlo o život?

spliny ( 5. prosince 2018 12:48 )

Naplácat těm dětem pr.de.le!! To máma neviděla jak holky dopadají??? Vše je v lidech co společnost dovolí.Měl by být zákon pro modelky že nesmí mít pod 60kg k té jejich výšce kterou mají!! Ale společnosti je vše u zadku,že.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud