Pojišťovna Anetce (7) neplatí náročnou terapii: Neměla žít, díky ní však chodí

Autor: dce - 
28. prosince 2017
10:26

Příběh sedmileté Anetky dojal už v minulosti celé Česko. Holčička utrpěla před porodem těžké poškození mozku, lékaři jí nedávali naději na plnohodnotný život. Díky obětavosti rodičů a těžké práci na rehabilitacích se ale dokázala naučit chodit. Intenzivní terapii však pojišťovna nehradí. Aby mohla dělat další pokroky, potřebuje i vaši pomoc.

Anetka se narodila měsíc před termínem. "Před porodem, mohlo to být jen několik hodin či až dva dny, došlo k těžké asfyxii, kdy se přidusila pupeční šňůrou a kyslík jí nešel do mozku. U Anetky to znamená poškození až dvou třetin mozku,“ říká maminka Veronika Vlasáková (38).

Dívenka byla po porodu 10 dní v kómatu, selhávaly jí všechny orgány, nakonec se z toho ale dostala. Verdikt lékařů byl ovšem nelítostný. "Řekli nám, že s největší pravděpodobností bude ležák s těžkým mentálním postižením. Že se na nás nikdy neusměje, neuvidí, neuslyší, nebude komunikovat ani reagovat a nikdy nám nevrátí zpět naši péči,“ dodává Veronika.

Rodina to ale nevzdala - s Anetkou cvičili Vojtovou metodou a později začali navštěvovat neurorehabilitační kliniku Axon. Tvrdé závěry lékařů se začaly rozplývat už 10 měsících, kdy se sama otočila na bříško. Postupně se učila sama pohybovat až začala ve čtyřech letech chodit.

Nejprve to bylo jen pár krůčků, dnes už ujde sama sto metrů! Letos absolvovala i operaci nohou, v budoucnu ji čeká další, která jí má s chůzí dále pomoci stejně jako intenzivní terapie.

Ty ale bohužel nehradí zdravotní pojišťovna. 26. prosince tedy nadace ADRA spustila týden DMS pro Anetku. Pomoci holčičce, která překonala veškeré pochybnosti lékařů, tak můžete i vy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

liskabystrouska ( 7. ledna 2018 09:14 )

to neni jen v Č.r to je všude na svete

agfor ( 29. prosince 2017 12:09 )

Lidičky, kdy konečně pochopíte, že zdravotní pojišťovny tady nejsou od toho, aby platily léčení bílých Čechů. Jsou tady proto, aby cikáni měli zadarmo úplně všechno a aby si zaměstnanci pojišťoven žili z našich peněz jako prasata v žitě.

inkvizitor ( 29. prosince 2017 09:24 )

Nechápu ty rodiče, k čemu se starat do smrti o mrzáka?? stejně z ní nic nebude, jen vytahuje prachy, které by mohly pomoc potřebnějším...

xxxx666 ( 28. prosince 2017 17:47 )

A kde by na to asi vzali.Iphony X něco stáli,jistě vedení nejezdí fábiema a neberou 20000 měsíčně.Vánoční odměny jistě nebyli tisíce,ale o nuly více.Takže myslete taky na ně a né jen na sebe.

oxygene.p ( 28. prosince 2017 12:32 )

kdyby byla migrant , to by měla všechno placené a nadstandart. Bohužel je češka , tak má smůlu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud