Manžel Lenky, který se ztratil mezi lidojedy: V Praze jsem si připadal jako v exilu

Autor: dce - 
27. 11. 2017
19:46

V září se Benedict vydal na cestu na Papuu-Novou Guineu, aby natočil poslední kmen, který nemá kontakt s moderní společností. Jenže se nakazil malárií a zůstal tak napospas džungli a válčícím kmenům. Nyní už je zpět u své manželky Lenky v Praze. A ta mu dala jasně najevo, že to byla jeho poslední cestovatelská mise.

Benedict Allen v rozhovoru pro DailyMail přiznal, že cestování pověsil před deseti lety na hřebíček kvůli své rodině. Měl ale prý špatný pocit z toho, že nevydělává dost peněz. „Připadal jsem si v Praze jako v exilu,“ prohlásil.

Vydal se tedy na cestu do pralesa na Papui-Nové Guineji, aby natočil kmen Yaifo, který je jedním z posledních, kteří nejsou v kontaktu s moderním světem. Na cestě zpět se ovšem nakazil malárií (při ošetření v civilizaci mu lékaři navíc zjistili i horečku dengue).

Když se nikomu tři týdny neozval, jeho manželka Lenka zburcovala policii. Benedicta zachránili na poslední chvíli – v horečkách blouznil, a dokonce natočil i sérii videí, ve kterých se rozloučil se svou rodinou.

Nyní už je zpět v Praze u manželky Lenky a jejich tří dětí. Právě jeho česká manželka přiznala, že před cestou mezi kanibaly se s Benedictem několikrát pohádala. Zamýšlená dvouměsíční výprava jí přišla jednoduše moc dlouhá.

Video Benedict Allen je dobrodruh tělem i duší. - YouTube/Benedict Allen

„Teď už je to jedno. Hlavně že je doma,“ prohlásila Lenka. Strach o manžela v ní ale zanechal trvalou jizvu. Nyní už ho nikam pouštět nechce a tvrdí, že to byla jeho poslední výprava.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

mislivec ( 28. listopadu 2017 07:49 )

Měla bi se chovat tak, abi ho to doma nesejřilo. To viditelně nedokáže. Když se chlap cítí doma s ženskou a 3 dětma jako v exilu... Něco tam u nich hapruje.

iva7 ( 28. listopadu 2017 07:17 )

"Doma bude, dost už se narajzoval". (manželka Emila Holuba ve filmu Jára Cimrman, ležící spící)

Zobrazit celou diskusi
Další videa