Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Zoufalá matka: Mého chlapečka spálili s odpadem

Autor: Zbyněk Schnapka, Vlaďka Hradská - 
31. července 2011
15:45

Zoufalství, vztek a beznaděj prožívá Hildegarda Šimáčková (42) z Klatovska. Už nevěří ve spravedlnost. Ztratila víru, že se v Česku domůže pravdy. Za spálení tělíčka jejího syna s nemocničním odpadem totiž nebude nikdo potrestán ani hnán k odpovědnosti. Kriminálka totiž vše shodila ze stolu s tím, že se nejedná o žádný trestný čin. Za vrchol pak nešťastná žena považuje výzvu policie, že si má vyzvednout urničku s popelem svého syna. Ten přitom nemůže existovat.

Šimáčková loni na podzim porodila v nemocnici v Českých Budějovicích chlapečka, který ale brzy zemřel. S lékaři se domluvila, že po propuštění svého syna pohřbí. Když pro něj později poslala pohřební službu, zjistilo se, že tělíčko už v nemocnici není. Chlapeček, který měl vystavený rodný i úmrtní list na jméno Martin Richard Šimáček, skončil v kremační peci společně s dalším odpadem z nemocnice.

„Ostatky žádného miminka jsme do urny neukládali. Zato jsme provedli 20. září žeh biologického odpadu podle objednávky nemocnice. Podle ohledacího listu jsme zjistili, že v něm byly i ostatky nezralého novorozeněte,“ uvedla vloni na podzim ředitelka Pohřebního ústavu města České Budějovice Kateřina Vrbová.

„Jak mi může policejní komisařka, která měla případ na starosti, tvrdit, že urna s ostatky mého syna je uložena v krematoriu? To je výsměch a nehoráznost. Vždyť v té urně je bůhvíco,“ nemůže uvěřit Šimáčková tomu, co jí policie napsala.

Na dotaz Blesku, zda skutečně bylo tělíčko chlapce zpopelněno zvlášť a uloženo do urny, jak vyplývá ze závěru komisařky, odmítla mluvčí policie Regina Tupá odpovědět. „Na základě provedených šetření k žádnému pochybení nedošlo,“ prohlásila Tupá. „Poskytla jsem policii všechny dokumenty. V urně je směs dodávky, kterou jsme převzali z nemocnice. Víc k tomu nemohu říci,“ uvedla ředitelka krematoria Kateřina Vrbová.

e.44 ( 31. července 2011 23:44 )

Nemá pravdu. To se týká pouze dětí narozených dřív jak ve 24. týdnu těhotenství, které nejsou v žádném případě životaschopné. Od 24. týdne mají šanci přežít. A ten chlapeček se narodil v 26. týdnu. Jestli mi nevěříš, najdi si to na netu, určitě to tam někde bude. Já to vím od porodníka, co přived na svět mého vnoučka, a s kterým už se léta znám.

panalev ( 31. července 2011 23:29 )

A co je vidět, já vidím smutnou paní se dvěma dokumenty. Tedy nechci být zá, ale asi byste to měl prožít. Já bych to psychicky neunesla.

queenja ( 31. července 2011 21:40 )

No, dovedete... Doufejte, že neumřete v nemocnici, mohl by jste skončit v odpadu, ale vám by to snad ani nevadilo...

queenja ( 31. července 2011 21:38 )

Kolik bezcitných hloupostí dovedete ještě stvořit???

e.44 ( 31. července 2011 21:32 )

Pokud nedonošené dítě nezemře při porodu a je mu vystaven rodný list, tak se na něj ta směrnice nevztahuje.Pokud dítě po porodu žije, je úplně jedno, jestli je nebo neni donošené. Vždyť i nedonošené děti můžou přežít a prožít plnohodnotný život, stejně jako donošené můžou bohužel záhy zemřít.

Zobrazit celou diskusi