Manželé si stěžují na nepovedenou operaci: Chceme zpátky peníze!

Jana a Ladislav Bóldisovi z Dlouhé Vsi u Sušice chtějí zpět své peníze za podle nich zfušovanou operaci očí
Autor: zb - 
17. března 2010
06:00

Zaplatili si operaci. Ta je měla zbavit vady zraku. Místo toho ale Jana (62) a Ladislav (67) Bóldisovi z Dlouhé Vsi u Sušice vidí hůře než před zákrokem. Blesk o jejich případu informoval ve čtvrtek 11. března. Manželé nyní chtějí své peníze za operaci zpět. Středisko oční mikrochirurgie v Plané na Tachovsku však pochybení odmítá, a proto nevidí důvod, proč by mělo vracet peníze.

Každý z manželů si nechal operovat jedno oko. „Lékař nám to doporučil. Já měla před operací 2,5 dioptrie a teď je to 3,5. Manžel měl dioptrii a teď má 2,5 dioptrie,“ říká smutně Jana Bóldisová.

Když zjistili, že operace nedopadla tak, jak očekávali, chtěli nápravu. Operatér, doktor Martin Kacerovský, jim nabídl provést bezplatně další zákrok. „Nejdříve jsme souhlasili, pak jsme si to ale rozmysleli a doktor Kacerovský nám slíbil vrátit peníze. Celkem 20 tisíc. Doteď tak neučinil,“ dodává Bóldisová.

„Peníze vracíme jen tehdy, když dojde k provinění z naší strany. To se ale nestalo. Kdybychom peníze vrátili, přiznali bychom tím naši chybu,“ říká Kacerovský. „Nikomu jsme vědomě neublížili. Nejsem si vědom toho, že bych manželům Bóldisovým nějak ublížil. Mám za sebou už 15 tisíc operací. Snažím se lidem pomáhat,“ dodává Kacerovský.

Manželé Bóldisovi nevylučují, že peníze a odškodnění budou vymáhat soudně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

m.bizon ( 21. března 2010 08:19 )

Ještě lidé nepochopili,že celé zdravotnictví je kšeft a zdraví lidí je podružné.Do ciziny utíkají lékaři jako cikáni,ale v parlamentu mají rozhodující slovo a proto tak zákony jsou na jejich straně.Jenom léky a jejich výrobci to je spřažená mafie.

anasyi ( 18. března 2010 00:22 )

lekar ma za sebou 12 tisic operaci,z toho vime o trech verejne,ze se udajne nepovedly.Takze nepovedena 1:4000,nebo-li 4000 povedenych :1.Takze pro lekare jste spicka

monza ( 17. března 2010 12:31 )

No nevím.Podle vzhledu té ženské,by měla být ráda za každou dioptrii u svého starého navíc!

sosacek ( 17. března 2010 06:30 )

Však ono se to časem srovná - v 80ti si na to ani nevzpomenou.To budou mít jiné starosti, např.aby se trefili na nočník!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud