Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Strážník sám pochytal 23 lidí a dostal Čestnou medaili

Autor: Jana Ulrichová - 
16. října 2009
05:00

Před lety byly Třebenice na Litoměřicku proslulé kriminalitou a vraždou faráře, ubitého dvěma mladíky. Město ale přijalo strážníka Tomáše Rotbauera (30). Od té doby je v Třebenicích klid!

Městečko patří mezi nejbezpečnější a jeho strážník k nejlepším. Za jeho práci ho včera ocenili i policisté, kteří mu předali Čestnou medaili policejního prezidenta. „Je to velmi výjimečné ocenění, které se lidem, kteří nejsou policisty, nedává běžně,“ řekl Petr Vagner, vedoucí územního odboru vnější služby litoměřické policie. Tomáš Rotbauer jej podle jeho slov dostal nejen za to, jaké má za zásluhy o bezpečnost ve svém regionu, ale také za to, jak spolupracuje s policií. Od začátku roku má na svém kontě například 23 zadržených, po nichž bylo vyhlášeno pátrání.

„Je to pro mě velká čest, tohle ocenění. Nemyslím si ale, že bych byl nějak výjimečný. Na rozdíl od policistů mám výhodu v tom, že nemusím tolik papírovat. Jedinou mou devízou je mimořádná paměť na tváře a pak také místní znalost. To je výhoda malého města,“ řekl oslavenec, kterého přišla podpořit i jeho maminka Vlasta, která se netajila tím, že je na syna pyšná.

strnad ( 12. listopadu 2009 10:24 )

nestačím se divit, kdopak to dostal čestnou medaili. opravdu mě zarazilo, že člověk, který má na rameni vytetovanou německou orlici s hákovým křížem si zaslouží náš obdiv. a opravdový paradox je, že člověk, který očividně vzhlíží k idálům německého neonacismu, zároveň hlásí obdiv a úctu k našim letcům, kteří padli za 2.SV.

gogo ( 17. října 2009 08:33 )

každého ve svém rajóně znal a každý věděl, že tu někdo "bdí".. Dnes projede kolem nás jednou denně policejní vůz a jinak si občane poraď jak můžeš. Policejní ústředny jsou zamřížovány, zamčeny a hlídány kamerami ! Pokud se k nim občan s nožem v zádech doplazí, musí se domlouvat s policajtem přes nějaké škvrkátko.. Pan Rotbauer bude čestnou vyjímkou potvrzující bohužel tuto skutečnost ...

xyasminex ( 16. října 2009 17:22 )

Tome,jsem ráda,že jsme první,kdo může poblahopřát k tak vyjímečnému vyznamenání.Nejen tvá maminka,ale i my jsme hrdí na to,jakého máme kamaráda.Určitě máš radost a je to inspirací a povzbuzením do další práce.. Blahopřejeme a brzy ahoj. Za všechny od nás Zuzana B.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa