Porazil rakovinu, teď utíká o život

Miroslav Kalina chce motivovat ostatní nemocné
Autor: Jana Ulrichová - 
6. srpna 2009
05:00

Nerezignovat, bojovat. To je krédo Miroslava Kaliny (42) z Loun, díky kterému zvítězil nad rakovinou. Na svém vlastním příkladu se teď rozhodl ukázat jiným nemocným, že se tato nemoc dá porazit, a že se člověk po jejím překonání může vrátit nejen do běžného života, ale stejně jako on, třeba i ke sportu.

Vymyslel proto akci, nazvanou Běh o život, při níž za poslední týden uběhl více než 400 kilometrů dlouhou trasu od onkologického centra v Karlových Varech ke stejnému zařízení v Ostravě. Během této cesty hodlá nashromáždit peníze na vybavení pokojů a čekáren těchto center televizory a polohovacími lůžky.

„Vím, o čem mluvím. Když tam člověk leží s kapačkou chemoterapie v ruce a dívá se jen do holých zdí, honí se mu hlavou ty nejčernější myšlenky. Televize je v takové chvíli tím nejlepším rozptýlením,“ vysvětlil svůj záměr, který si už loni vyzkoušel takzvaně nanečisto při nultém ročníku.
Tehdy tuto trasu uběhl i s přestávkami za čtrnáct dnů. Podařilo se mu získat 11 televizorů a sedm settopboxů. „Předal jsem je do chomutovského onkologického centra, kde jsem se sám léčil. Letos bych chtěl vybavit ještě tamní ženské oddělení. V dalších ročnících pak dojde na další onkologická centra. Letos už bylo na startu na účtu sedmnáct tisíc korun,“ řekl.

Miroslav Kalina chce motivovat ostatní nemocnéMiroslav Kalina chce motivovat ostatní nemocné | Jana UlrichováTudy běžel proti rakovině
Kyselka – Louny – Roudnice nad Labem – Dolní Beřkovice – Mladá Boleslav – Hradec Králové –Štíty – Rýmařov – Slezská Harta – Ostrava

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

darknana ( 9. srpna 2009 15:53 )

pro mě je člověk osobnost když něco dokáže tak jako pan Kalina jen tak dále myslím si že jeho síla bojovat podží dost a lidí a dá jim naději bojovatopravdu si toho vážím že se snaží dělat pro druhé

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud