Miminka jsem nevyměnila, brání se sestra z Třebíče

Zdena Mládková (59) se svou advokátkou se ostře pustila do vedení třebíčské nemocnice
Autor: Jiří Čada - 
4. března 2009
05:33

Do boje s třebíčskou nemocnicí se v úterý před soudem v Třebíči pustila bývalá dětská zdravotní sestra Zdena Mládková (59). Spolu s mladší kolegyní Alenou Bláhovou dostala koncem roku 2007 od nemocnice ´vyhazov´ za záměnu miminek.

Jednalo se o známý případ holčiček Nikolky Brožové a Veroniky Čermákové, ke které došlo v prosinci 2006.

Dnes již důchodkyně, před časem pacientkami navržená za zdravotní sestru roku, považuje výpověď za neplatnou. Přestože zástupci třebíčské nemocnice včera u soudu tvrdili, že při službě 9. 12. 2006 koupala novorozeně Trojanové a pak oběma matkám přinesla nesprávné děti, Zdena Mládková to označila za lež.

„Do práce jsem ten den nastoupila před sedmou ráno. To už děti byly vykoupané a s čísly na rukou po předchozí službě, kterou měla Alena Bláhová. Já je jen roznesla matkám podle dokumentace,“ bránila se.

V třebíčské nemocnici pracovala 39 let. Nyní je smutná z toho, že ji před soudem označili za nespolehlivou. Přitom už do policejního protokolu její kolegyně Alena Bláhová přiznala, že když si obě maminky stěžovaly na odlišné hmotnosti svých dětí, změnila zdravotní dokumentaci a tu původní vyhodila. Domnívala se, že šlo jen o administrativní chybu a hodnoty jednoduše přepsala.

Policie nezjistila úmysl obě holčičky vyměnit a případ nakonec odložila. Advokátka zdravotní sestry Milada Blumaierová uvedla, že nemocnici se nepodařilo ani dokázat, že by zdravotnice Mládková v inkriminovaný okamžik obě děti koupala. Předseda senátu Jan Tesař si pro své defi nitivní rozhodnutí vzal do 10. 3. čas na rozmyšlenou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud