Záměna dětí v Rusku: Zjistili to po 12 letech

Dvanáctiletá Irina své matce opravdu podobná není. Testy DNA ukázaly, že její biologickou matkou není
Autor: INT, ljš - 
14. října 2011
14:51

Manžel Julije Beljajevové byl od narození své dcery Iriny přesvědčen, že ho manželka podvedla a dítě není jeho. Po dvanácti letech nakonec požádal o rozvod a odmítl na dítě platit. Nařízené testy DNA ukázaly, že měl pravdu, tu měla ale i jeho žena, když tvrdila, že mu nikdy nezahnula. Dítě jim totiž v porodnici vyměnili.

Když Julijin manžel odmítl platit alimenty, dala ho k soudu. Ten samozřejmě nařídil testy DNA. "Podstoupili jsme dvě zkoušky, které prokázaly, že ani já, ani exmanžel nejsme biologickými rodiči Iriny," řekla televizi BBC Julije. V tu chvíli bylo jasné, že v porodnici muselo dojít k záměně.

Svou pravou biologickou dceru našli velmi rychle, bydlí totiž se svou rodinou ve stejném městě. "Když jsem Anju, svou biologickou dceru, poprvé viděla, bylo mi to jasné. Má světlé vlasy a vypadá úplně jako já. Irina má velmi tmavé vlasy a je snědá, proto manžel nevěřil, že je naše. Je hrozně podobná svému biologickému otci, který je Tádžik," popsala první setkání Julije.

Rodiny se rozhodly porodnici zažalovat o pět milionů rublů (téměř tři miliony korun). Porodní asistentka, která zřejmě zaměnila cedulky se jmény, však potrestána nebude, protože případ je již promlčen. Odškodné tedy bude muset zaplatit porodnice.

A řešení? Rodiče se rozhodli vyslyšet přání obou dívek. Ty chtějí zůstat v rodinách, v nichž vyrostly, své biologické rodiče budou jen navštěvovat. "Irině jsem řekla, že jsem pořád její matka a nic se na mém vztahu k ní nezmění," svěřila se Julija.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud