Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Dívku (18) vyměnili po porodu: Biologičtí rodiče zemřeli v den, kdy se na záměnu přišlo!

Autor: shp - 
14. listopadu 2013
20:28

Callie Johnson (18) jako miminko v roce 1995 omylem vyměnili v americké porodnici s jinou holčičkou. Na záměnu se přišlo o tři roky později. Ve stejný den ale došlo k obrovské tragédii, její biologičtí rodiče zemřeli při autonehodě, aniž by věděli pravdu o své dceři.

Callie je nyní krásná osmnáctiletá dívka, která svou maminku, která ji vychovávala od dětství, bezmezně miluje. O svém osudu poprvé promluvila pro televizi ABC. Případ je nejznámější záměnou miminek ve Spojených státech.

Z porodnice si neodnesli své dítě

Před osmnácti lety si odnesli Kevin Chittum a Whitney Rogers, biologičtí rodiče Callie, z porodnice jinou holčičku, kterou pojmenovali Rebecca. Když průšvih, kvůli kterému se v amerických nemocnicích zpřísnily bezpečností podmínky, prasknul, stala se děsivá životní událost.

Nikdy nezjistili, že neviděli vlastní dceru

Společně s dalšími čtyřmi příbuznými se Kevin a Whitney vybourali při děsivé autonehodě. Nikdo ve voze nepřežil a rodiče se nedozvěděli, že svou biologickou dceru nikdy neviděli. Rebecca tou dobou nebyla naštěstí ve voze, ale od té doby vyrůstala úplně bez rodičů. A to i přes to, že se její biologická maminka snažila o získání do vlastní péče.

Rebecca nikdy nepoznala svou mámu

Callie nyní již žije sama a chystá se vyučit kuchařkou. „Je pro mě maminkou a kamarádkou zároveň,“ říká Callie o Paule Johnson, ženě, která ji sama od narození vychovávala. Tatínka nikdy neměla. „Je mi více líto Rebeccy, která nikdy nepoznala svou biologickou maminku,“ uzavírá Callie.

mamasamsam ( 15. listopadu 2013 08:19 )

To je opravdu logika.Zákony nad zákony.Stát normálně sprostě ukradl holčičce mámu.Když paní vychovala jednu holčičku vychovala by určitě i druhou a holčiny by si možná i rozuměly.Hrozná´země kde určují kdo čí děcko bude vychovávat.Každá země kde se takováto pravidla používají.

alfasamec ( 14. listopadu 2013 22:13 )

Takový "bordel" je zřejmě ve všech porodnicích na celém světě, Česko nevyjímaje. Na "záměnu" se mnohdy ani nepřijde. Ale na druhou stranu - dítě jako dítě, když ho mají od malička, tak se ho vzdávají jen těžko i když se zjistí, že není jejich vlastní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud