Vrátí se velká voda? Vltava je opět na třetím stupni!

Vltava opět stoupla na třetí stupeň
Autor: ČTK, psch - 
13. 6. 2013
07:51

Zatímco hladina Labe dnes klesla pod stupeň ohrožení, zlobit začíná opět Vltava. Hladina řeky už včera sice klesla v Českém Krumlově i v Děčíně a Ústí, dnes se Vltava vrátila na třetí stupeň.

Hladina Labe v Ústí nad Labem klesla po půlnoci pod šest metrů, hranici pro nejvyšší stupeň povodňové aktivity na tomto úseku řeky. V Děčíně je výška Labe určená jako hranice stupně ohrožení stanovena na 5,6 metru. Řeka se pod tuto úroveň v Děčíně dostala krátce před 02:00.

Vltava opadla pod hranici nejvyššího povodňového stupně, která činí 2,2 metru, již ve středu ve 20:00. Dnes po 01:00 se ale na stupeň ohrožení vrátila. Pohybuje se ovšem přímo na rozmezí druhého a třetího stupně povodňové aktivity, takže situace se může rychle měnit.

Na prvním povodňovém stupni, tedy bdělosti, byly po 02:00 více než dvě desítky úseků českých toků. Na druhém stupni, pohotovosti, bylo včetně Labe pět úseků.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

versutus ( 22. června 2013 13:19 )

Hlavně ať si maminky po svých pejscích ulízejí jejich hovínka ve veřejných prostorách a mají je na vodítcích tam, kde to nařizuje vyhláška a nevenčí ja tam, kde je to zakázáno a bude vše O.K.!

bluedream ( 13. června 2013 09:42 )

Míra tuposti redaktorů Blesku je bezmezná. Pokud se domnívají, že v Děčíně teče Vltava, nemám slov.

fox23 ( 13. června 2013 08:49 )

Kde autor článku vzal, že Vltava je na 3. stupni? Jako vždy vtipné od Blesku

Zobrazit celou diskusi
Další videa