Z Berounky vytáhli mrtvého muže: Je to vodák, který se utopil na začátku povodní?

Autor: psch, ČTK - 
14. června 2013
12:28

Před dvěma týdny v neděli vlivem prudkého deště začaly stoupat hladiny řek. Na raft se tehdy vydali tři vodáci, jeden se zachránil, po dalších dvou bylo vyhlášeno pátrání. Dnes policisté z Berounky vytáhli tělo utonulého muže. Jde o vodáka z raftu?

Tři vodáci se i přes déšť a povodňový stav vydali na raftu na rozbouřenou Berounku u Hlásné Třebáně. Člun se s nimi ale po nějaké době převrátil, jednoho vodáka se hasičům podařilo zachránit, po dalších dvou marně pátrali.

Dnes v Černošicích u Prahy vytáhli potápěči mrtvého muže, podle všech indicií by se mělo jednat právě u jednoho ze dvou utonulých vodáků.

Neměl doklady

Tělo našel v Černošicích místní obyvatel. Bylo zaklíněno ve větvích stromů, které z břehu Berounky sahají do vody. Na místo přijeli policejní potápěči a mrtvého z vody vylovili.

"Totožnost neznáme, mrtvý člověk u sebe neměl žádné doklady. Zda jde o jednoho z pohřešovaných vodáků, nám ukáže až nařízená soudní pitva," řekla ČTK berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Výsledky pitvy budou podle ní známy až za několik týdnů.

Převrátili se na rozbouřené řece

Na raftu, který se 1. června večer převrátil u Hlásné Třebaně, byli tři lidé, jednomu se z vody podařilo dostat. Po dalších pátrali policisté, hasiči i potápěči, ale kvůli nepřízni počasí a povodním akci po několika hodinách ukončili.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud