Gorily půjdou z Prahy: Zpátky se jen tak nevrátí!

Autor: tho - 
4. června 2013
05:00

Přesto, že půlku pražské zoo zalila Vltava, historie z roku 2002 se podle jejího ředitele zatím neopakuje! Všechna zvířata jsou odstěhována a jediná, která ve spodní části zůstala, jsou gorily. Jsou v povodňové věži, kam je jezdí na člunu chovatelé kontrolovat a krmit! Bohužel už nyní se ví, že je budou muset uspat a stěhovat z Prahy...! A zpátky se jen tak nevrátí.

„Podařilo se nám zachránit všechna zvířata. Vím jen o jednom incidentu. A to, že plameňák má zlomenou nohu,“ řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Škody budou podle něj ale vysoké!

„Uvidíme to, až opadne voda. Já se obávám, že celá spodní část zoo znovu, podruhé po 11 letech bude velmi vážně poškozena, ne-li zničena. Naše předběžné odhady škod se vyšplhaly na sumu 160 milionů korun,“ pokračoval ředitel.

„Jejich pavilon je nyní pod vodou, bude to trvat, než se opraví. Budeme je muset přestěhovat do jiné české zoo,“ dodal ošetřovatel primátů Vít Lukáš.Včera odpoledne se pražská zoo dohodla s Zoo Dvůr Králové, kam se celá gorilí rodina, jakmile to půjde, odstěhuje. Na jak dlouho? To zatím nikdo netuší...

Ve čtvrtek jako příloha tištěného Blesku vyjde šestnáctistránkový povodňový rádce zdarma!Ve čtvrtek jako příloha tištěného Blesku vyjde šestnáctistránkový povodňový rádce zdarma! | Blesk

adri3 ( 4. června 2013 12:44 )

já mám taky raději zvířata, než lidi. od lidí nic dobrého totiž nevzešlo, jen likvidujeme a trávíme celou planetu, včetně těch nebohých bezbranných zvířat. vypadá to, jako by člověk byl omyl přírody

ornel ( 4. června 2013 11:46 )

bohužel,na kriminál pro zvířata ani korunu.

ornel ( 4. června 2013 11:46 )

ornel ( 4. června 2013 11:44 )

do parlamentu je posaďte a ty z lavic do ZOO do klecí.Nečasoj tu nejmenší po nějakým papouchoj Kalouska k tygrům a knížete k lenochodům!

krejzinka ( 4. června 2013 11:32 )

Myslím, že je pro ně lepší klec, kde mají vše, než pytláci, kteří je jen pro zisk zabíjí v takovém rozsahu, že za chvíli bychom si ta zvířata mohli ukazovat jen na obrázcích!! ;)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud