Povodně stály život už pět lidí, další se pohřešují

Autor: ČTK, ljš - 
3. června 2013
12:20

Stamilionové škody, ale především tragické ztráty na životech si vyžádaly povodně. V běsních vodách českých řek přišlo o život už pět lidí, záchranáři však pátrají po tělech několika dalších vodáků.

"Letošní záplavy v Čechách připravily o život již pět lidí. Zatím poslední obětí je devětašedesátiletý muž z Plzeňska," řekla dnes mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká. Tělo záchranáři objevili v pátek v obci Měčín na Klatovsku, souvislost úmrtí s povodněmi byla potvrzena až nyní. Muž podle Kopecké uklouzl a spadl do odtokové roury kanálu, kde utonul.

"Tři úmrtí evidujeme v rámci Středočeského kraje, jedno na Plzeňsku a jedno v Královéhradeckém kraji," uvedla mluvčí. Podle ní policisté pohřešují také další čtyři vodáky. "Doposud jsme je ani jejich těla nenalezli, takže zatím je máme v kategorii pohřešovaných. Nicméně dá se předpokládat, že se pravděpodobně do kategorie zemřelých potom budou zaevidovávat, v tuto chvíli to ale potvrzené nemáme," dodala Kopecká.

Dva lidé zemřeli ve zřícené podmáčené chatě v Třebenicích u Prahy. V neděli pak záchranáři vylovili dvaaosmdesátiletého utonulého muže z koryta Janovského potoka v Mokřanech na Benešovsku a také tělo pětapadesátiletého muže z Trutnova z řeky Úpy. Policie pohřešuje dva vodáky, kteří se převrátili při plavbě na raftu v okolí Hlásné Třebáně na Berounsku. Další vodák se pohřešuje na Plzeňsku.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jonn ( 3. června 2013 15:09 )

Ti pitomci vodáci by se do toho neměli počítat .

aronak ( 3. června 2013 12:55 )

To jsou v celé republice škody v řádech stamiliónů? Jen aby to nedopadlo jako minule, že byly odhadovány škody také tak nízko a pak se platily ze státního rozpočtu miliardy. Tak nevím, je odhad škod tak nízký nebo potom odstraňování následků předražené?

zaviracispendlik ( 3. června 2013 12:21 )

chtějí adrenalin, tak ho mají

mrum ( 3. června 2013 11:56 )

Vodáci mají nějaké nízké IQ a EQ, takže rozhodně nezachraňovat z peněz daňových poplatníků, když tam lezou dobrovolně sami, to může jen asociální hlupák. Pomoc pak chybí jinde a záchranáři zbytečně riskují. A pokud už nějakého vodáka hledají, dát pak všechno k úhradě! Jemu nebo pozůstalým.

marie60 ( 3. června 2013 10:55 )

 Před chvílí v bedně říkali, že je už 5 mrtvých. Hlavně , aby děcka někam nešly očumovat řeku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud