Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Na starostu Řeporyjí Novotného z ODS udeřili zemědělci: Vysypali mu před úřad kupu hnoje

Aktualizováno -
14. května 2024
21:15
Autor: simao - 
14. května 2024
10:30

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) po urážkách hudebníka Felixe Slováčka, hádkách s místopředsedou Sněmovny Karlem Havlíčkem (ANO) a dalších notně kontroverzních výrocích z poslední doby čelil v úterý nevoňavému útoku. Před jeho úřad v Řeporyjích přivezli zemědělci kupu hnoje. Mají prý s Novotným nevyřízené účty. Vyjádření Novotného byla za hranou, překročil hranice, které se v politice překračovat nemají, ODS s ním bude situaci dál řešit, uvedl přitom v Partii Marek Benda (ODS).

Pavel Novotný (ODS) je opět vidět, starosta Řeporyjí se v poslední době zapojil do nejednoho sporu. Jeho vyhrocený spor s Karlem Havlíčkem (ANO) doputoval až na sněmovní plénum, kdy Havlíček vyzýval premiéra a šéfa ODS Petra Fialu, ať proti Novotnému zakročí. 

Hnůj v Řeporyjích

V úterý Novotný čelil protestu, jaký se odehrál i při demonstraci zemědělců před Úřadem vlády. Před úřad v Řeporyjích totiž zemědělci přivezli kupu hnoje.

„Máme nevyřízené účty,“ vzkázali zemědělci Novotnému přes facebook a odkazují se na další protest, který se má konat 22. května. „Dobré a voňavé ránko přejem (...) Děkujeme místním občanům, že nám odpustí dočasný zápach a třeba i narovnají náš banner,“ poznamenali transparent, ve kterém se strefují do Novotného.

Využili přitom i jeho fotku v převleku za člena pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti, ve kterém před lety přišel Novotný k soudu kvůli sporu s komunistou Zdeňkem Ondráčkem.

Urazil Annu Slováčkovou

„Felix byl vždycky d*bil. Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci,“ pobouřil však nyní svým vyjádřením Novotný.

„Osobně se mě to ani nedotklo, ale bylo mi líto, že se někteří lidé v mém okolí dozvěděli jisté informace od člověka, který o mě neví absolutně nic. Nic si z toho neděláme. Táta už se snad také uklidnil a jdeme dál. Ta osoba vůbec nestojí za pozornost,“ reagovala v pořadu Showtime Anna Slováčková.

Nyní je Novotný ve sporu nejen se zemědělci, ale právě i s Havlíčkem z ANO. „Pavel Novotný je zvířátko. Tupá hlava, velké břicho, malý pinďour, ten patří do zoologické zahrady a nemá cenu se k němu vůbec vyjadřovat. Je to chudák,“ uvedl o něm Havlíček na sociální síti, aby si pak ve Sněmovně stěžoval: „Blbec, kr*tén, nácek, k*kot, koště; tak to jsou ta lepší označení, která používá řeporyjský starosta za ODS.“ 

Jak předtím Havlíček, tak nyní zemědělci poukazují i na Novotného vyjádření na konto hudebníka Felixe Slováčka, kterého označil starosta Řeporyjí a člen ODS za fotku s kandidáty koalice Stačilo! (v čele s KSČM) do europarlamentu za „d*bila“ a navrch se velmi ostře vyjádřil i o Slováčkově dceři Anně bojující s rakovinou.

Benda: Absolutně za čarou

„Dám mu pokoj, než mu zemře dcera Anička,“ připsali zemědělci na plakát s Novotným, který zapíchli do kupy hnoje před úřadem v Řeporyjích. Šéf poslanců ODS Marek Benda v partii na CNN Prima News uvedl: „Myslím si, že to, co pan Novotný napsal ve vztahu k Aničce Slováčkové bylo absolutně za čarou, absolutně za čarou. Nejenom vůči ní.“ 

Benda míní, že Novotný má rád upoutávání pozornosti. „Uvědomuju si problém pana Novotného (...) Já jsem ho taky vždycky ignoroval,“ podotkl s tím, že se ODS ozvala a ještě se o tom určitě bude bavit. „Jsou nějaké vnitrostranické mechanismy, které umožňují otázku lidí, kteří poškozují stranu dlouhodobě, řešit, ale nejsou tak úplně triviální, nejsme stranou jednoho muže, který vylučuje v tu chvíli,“ podotkl Benda s tím, že podle jeho názoru překročil některé hranice, které se v politice překračovat nemají.

ODS situaci skutečně řešit bude. „Výroky Pavla Novotného považuje Předsednictvo za lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím v ODS. Bude se jimi zabývat Výkonná rada na svém příštím jednání,“ uvedl mluvčí ODS Jakub Skyva.

„Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné. Jestli je to na vyhazov ze strany, od toho máme výkonnou radu. Bude mi to líto. Ale zasloužím si to a život půjde dál,“ reagoval Novotný.

„To s tou Aničkou Slováčkovou překročilo všechny meze, to už bylo čistě nechutné a už musí reagovat jeho strana, už musí reagovat nějak předseda ODS, už musí reagovat lidé, kteří se za ním s oblibou jezdí fotit,“ apeloval na Primě Radek Vondráček. „Zkrátka myslím si, že přetekl pohár a bylo na to upozorněno maximální možnou intenzitou,“ dodal. 

Video  „Poslouchej, ty ubohá k*rvičko.“ Havlíček citoval ve Sněmovně Novotného a Fialu vyzval, ať zakročí  - PSP ČR
Video se připravuje ...

Jaroslav Bernkopf ( 16. května 2024 14:07 )

Už se ví jaké náklady stálo odstranění nebezpečného odpadu z infekčních stájí?

JaNat ( 15. května 2024 21:02 )

Já ne.

Ras Putin ( 15. května 2024 13:43 )

A ty?

JaNat ( 15. května 2024 12:06 )

Blesku, když to tady budete pořád vyškrtávat přestanou sem diskutéři chodit zcela.

JaNat ( 15. května 2024 12:04 )

Ale Jakeš měl VŠ. 😁

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa