Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Průšvih během asijské mise ministra Kupky: Člen delegace obtěžoval hygieničku?

Autor: ČTK - 
13. dubna 2023
21:15

Člen české vládní delegace v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, která cestujícím na letišti v Soulu měřila teplotu. Lékař s hodností podplukovníka podle serveru iDNES.cz v opilosti plácl ženu přes zadek. Případem se zabývají tamní úřady. Řeší ho i české ministerstvo obrany, pod které lékař spadá. Chystá se ho potrestat.

Delegace, kterou vede ministr dopravy Martin Kupka (ODS), se do Česka vrací v pátek. Lékař už s ní ale podle serveru nepřiletí.

„Můžeme potvrdit, že řešíme konzulární případ českého občana v Soulu, který přicestoval s ministerskou delegací,“ řekl mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Neví ale, jak jihokorejské úřady případ řeší, tedy jestli byl například lékař zadržen.

Mluvčí obrany: Politováníhodné selhání jednotlivce

Incident potvrdilo i ministerstvo obrany. „Příslušník příspěvkové organizace ministerstva obrany byl po příletu při kontrole zdravotního stavu obviněn z krajně nevhodného chování vůči vojenskému personálu hostitelské země,“ sdělil serveru mluvčí ministerstva David Jareš.

„Ačkoli se zřejmě jedná o politováníhodné selhání jednotlivce, po důkladném prošetření incidentu bude lékař Ústavu leteckého zdravotnictví Praha kázeňsky řešen. Přijmeme opatření, aby se podobná situace už nemohla opakovat,“ dodal.

Poškodí to vztahy?

Předsedkyně Česko-korejské společnosti Jana Chamrová se domnívá, že incident může poškodit česko-korejské vztahy. Tamní společnost je podle ní na podobné případy velmi citlivá. „Tlak, který může v takových případech veřejnost vytvořit, je skutečně velký,“ řekla serveru.

Cestu spolu s Kupkou absolvuje více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory.

Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem je posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

jajas ( 14. dubna 2023 05:09 )

Co na to asi řekne generál Pavel?

jajas ( 14. dubna 2023 05:01 )

Asi neměl sebou tak dlouhou tyč.....

jajas ( 14. dubna 2023 05:00 )

"Lékař s hodností podplukovníka podle serveru iDNES.cz v opilosti plácl ženu přes zadek." Tak to je pwdel! A také výrok Kupky: "Přijmeme opatření, aby se podobná situace už nemohla opakovat,“ dodal." Já bych navrhoval pro začátek nechlastat......

sekebo ( 14. dubna 2023 04:43 )

A tak to dopadá, když "delegace" vyrazí na výlet "All inclusive". A hned je z toho PRŮŠVIH jako vrata !!! Vidím, že papaláši si za naše daně velmi oblíbili Východní Asii.

krapotkin ( 14. dubna 2023 04:07 )

Jaképak výlety po světě za nám ukradené peníze. Ať si je platí ze svého, stanovilivsi na to platy dost vysoké, a to ještě shrábnou cesovné, odlučné, vyžírkovné a bůhví co ještě.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud