Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Babiš vyvedl Moniku do divadla: Pro Blesk prozradil, proč drží dietu

Autor: David Turek, vja - 
14. března 2023
17:30

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si po prezidentských volbách dával oddech a na veřejnosti se příliš neobjevoval. V poslední době si ale evidentně vyhradil více času na svou rodinu a v pátek vyrazil se svou manželkou Monikou do Strašnického divadla na premiéru české satirické hry Presidenti. Inscenaci, která byla zjevně inspirována i Babišovým vystupováním, si pár evidentně velmi užil. Babiš pak v dobré náladě prozradil, proč nyní drží dietu, z jakého důvodu nevzal na inauguraci nového prezidenta manželku nebo důvod své zvýšené činnosti ve Sněmovně. Poodhalil také detaily zapojení své drahé polovičky do prezidentské kampaně či plánovanou návštěvu Miloše Zemana.

Vstupenky na inscenaci prý Babišovi dostali darem od své známé, přičemž je velmi zaujalo její téma. „Je to zajímavé, je to komedie o politice, prezidentech,“ sdělil reportérovi Blesku Babiš. V představení se přitom přímo naráží na některé z výroků bývalého premiéra, ten však předvedl, že si sám ze sebe legraci udělat nezdráhá. „Já si za tím stojím, že stát se dá řídit jako rodinná firma, jsem v pohodě. Jsem v politice, nevím kolik, 11 let, tak já jsem takový vděčný terč různých vtípků a karikatur. Ale teďka, když už nejsem ve vládě, tak já myslím, že i pan nový předseda vlády mě v tom dohání,“ učinil krátkou narážku na současného premiéra Petra Fialu (ODS).

Video  Andrej Babiš dostal vynadáno od dcery: Za co si to s ním vyříkala?  - David Turek, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Herec Petr Vondráček po představení přiznal, že u některých replik byl inspirací skutečně bývalý premiér Babiš. „Možná tak ve dvou větách třeba a mám jich tam asi 180, takže trošku tam byl,“ svěřil se. Samotnému Babišovi se pak představení i ona jím inspirovaná role velmi líbila. „Já bych chtěl být takovým premiérem, šlo mu to skvěle,“ pronesl se smíchem. Postava z inscenace by podle něj mohla být dobrým premiérem. „Bylo to vtipné, nám se to líbilo moc. Já jsem vždycky říkal, že je potřeba řídit stát jako rodinnou firmu. No jo, bylo to fajn, jako já jsem zvyklej na satiru,“ chválil si kulturní zážitek.

Babiš drží dietu! Ale Monika jej k hubnutí nedohnala

Babiš nedávno na svém instagramovém profilu informoval, že začíná držet dietu. Jeho manželka však vyvrátila, že by jej k tomuto kroku přiměla ona, žádné poznámky směrem k jeho hmotnosti prý totiž neměla. „On sám se rozhodl, nebo mu to někdo řekl, já nevím,“ dušovala se. Babišova hmotnost prý poslední dobou byla poněkud proměnlivá, a právě proto se z vlastní vůle rozhodl s tím něco dělat. „Já zkouším novou dietu, jím jenom dvakrát denně. No, u mě to lítalo. Když jsem vstupoval do politiky, měl jsem 77, potom až 92, tak teďka se snažím nějak na to soustředit,“ informoval předseda hnutí ANO.

Na slavnostní inauguraci prezidenta Petra Pavla Babiš dorazil sám. V divadle sdělil důvod, proč jej Monika nedoprovodila. „No, protože ji nepozvali. Takže já jsem byl pozván sám. Bez komentáře asi,“ upřesnil.

Přestože Babiš slíbil, že po volbách trochu sníží své pracovní nasazení a začne více fungovat v domácnosti, podle Moniky Babišové tak ještě úplně neučinil. Zůstává však přesvědčená, že k větší pohodě a odpočinku jej dotlačí. Zároveň by se prý ráda podívala do své vysněné dovolenkové destinace na polynéském atolu Bora-Bora. „Manžel mi to slibuje už hodně dlouho a jsem zvědavá, kdy mě tam vezme. No, zatím se k tomu nemá,“ postěžovala si.

Kritika ve Sněmovně a návštěva Zemana

Babiš prý zatím ze svého pracovního tempa neslevil zejména kvůli situaci v Poslanecké sněmovně. „Intenzivně mě kritizovali, že tam nechodím, tak teďka tam chodím, mluvím tam dlouze. Dneska jsem měl dobrý příspěvek, že když tam poslanci berou stovky tisíc, proč tam je polévka za 15 Kč. Tak doufejme, že paní předsedkyně se nad tím zamyslí a bylo by dobré v této chvíli, když lidi samozřejmě mají problémy, aby ti poslanci šli příkladem a chtěli jsme snížit a zmrazit ty platy. No, tak zatím se to nedaří,“ popsal pro Blesk rozepře a složitý stav věcí ve Sněmovně.

Krátce se bývalý premiér vyjádřil i k zapojení své manželky do prezidentské kampaně. „Monika mi pomáhala s kampaní, aktivně se zapojila. Myslím, že byla velkým přínosem, že lidi ji mají rádi, je společenská, takže jsem byl za to rád. Je pravda, že se zapojila pozdě ohledně těch výjezdů do regionů. Nevím, asi byla chyba na mé straně, že jsem nějak nepřemlouval dřív,“ sypal si tak trochu popel na hlavu Babiš.

S bývalým prezidentem Milošem Zemanem, se kterým ještě jako premiér udržoval čilé vztahy, se Babiš prý brzy chystá znovu setkat v jeho novém bungalovu v Lánech. „My jsme se stýkali oficiálně jako prezident s premiérem, ale je pravda, že se ho chystám navštívit v tom jeho bungalovu, takže jsem na to zvědav, jak se mu bude líbit v těch nových prostorách,“ prozradil Blesku.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

pindal ( 16. března 2023 13:21 )

Původně napsáno pod novakalex na další straně.

Levsalonu ( 15. března 2023 13:33 )

Móňa vypadá jako nafukovací panna co je prodávají v sexshopech.

katule ( 15. března 2023 00:58 )

Ta druha blondyna je jejich dcera? Penne nehezka a vypada na 40.

1pravda1 ( 14. března 2023 23:25 )

ti dva komunističtí lampasáci cvičení matou tělem, Babišovi jsou přirození ve vystupování a upřímní... rozhodně jsou mi sympatičtější než pávkovi

Špion Pávek ( 14. března 2023 22:02 )

Monike narozdíl od Pávkové nikdy nebyla v KSČ a nestudovala marxismus-leninismus.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa