Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Dáma v zeleném na inauguraci: Tajemná dcera prezidenta Pavla! Proč pak zmizela?

Autor: Jakub Kopřiva, David Polák - 
12. března 2023
05:00

Inaugurace prezidenta je slavnostní okamžik. Není tedy překvapením, že sedět v první řadě na této ceremonii je velká čest. Tato výsada patří bývalým hlavám státu a rodině nového hradního pána. A tak měla veřejnost možnost poprvé vidět Evu Friedlovou (31), tajemnou dceru Petra Pavla (61).

V doprovodu Pavla při příjezdu na Hrad nebyla, v katedrále sv. Víta na Te Deum také ne. Ale ve Vladislavském sále zaujala nevlastní dcera prezidenta čestné místo v první řadě. „Tam byli příslušníci rodiny, což je logické, protože to byla chvíle, kterou vnímá velice citlivě rodina,“ vysvětlil expert na protokol Jindřich Forejt výsostná místa pro nejbližší hlavy státu.

Domek za Prahou

Friedlová měla na sobě zelené dámské dvouřadé sako a k němu béžové kalhoty. Garde jí pak dělal partner Tomáš (36). Proč ale nebyli na ostatních akcích spojených s inaugurací? Jak Blesku řekl zdroj z okolí prezidenta, prý kvůli pracovnímu a časovému vytížení. „Naše dospělé děti mají svůj život. Bude určitě na nich, do jaké míry a jestli vůbec se budou chtít do něčeho zapojit,“ řekl Blesku už dříve prezident.

A co se o prezidentské dceři ví? První dáma Eva Pavlová (58) ji má z předešlého manželství. A jak přiznala, musela se o ni nějaký čas starat sama. Eva ml. pak žije s rodinou kousek za Prahou v domku, který jí patří napůl s jejím partnerem, s nímž má dceru. Sama Friedlová se do kampaně svého nevlastního otce aktivně nezapojila, na rozdíl od jejích bratrů Jana a Petra. Veřejnost ji tak ve čtvrtek měla možnost vidět vůbec poprvé.

Hrdý děda

Ve Vladislavském sále byli ve čtvrtek i oba synové prezidenta. „Mladší syn žije dlouhodobě v Německu, starší syn kousek od Tanvaldu, a jak říkám, mají svoje životy a já budu moc rád, když si je zachovají,“ sdělil Pavel, který je také čtyřnásobným hrdým dědečkem. A i když ho čeká výkon nejvyšší ústavní funkce v Česku, na vnoučata si prý čas najde. „Vnoučata máme čtyři od nejmladší, které je teď něco málo přes rok, po nejstarší, které bude za chvíli sedm. Jsou akorát napůl. Dva kluci a dvě holky,“ pochlubil se prezident Blesku.

Video  Protokolář Forejt pro Blesk: Přešlapy i světlé chvilky Pavlovy inaugurace  - Petr Macek
Video se připravuje ...

Th0r_z_h0r ( 12. března 2023 21:39 )

Od tebe to sedi, jak si nevidis do huby

ANOrozkradanidotaci ( 12. března 2023 21:34 )

Skoro dva dny jsem tu nebyl. Jen musím dát pozor, aby manželka nezapochybovala, že jsem byl na služební cestě. Tobě zbývá snění o svém idolu Babišovi. Je mi tě líto.

JaNat ( 12. března 2023 20:49 )

Ale to jak mě sleduješ, tak to asi bude jinak, co? Ráno vstaneš a ženeš na Blesk: Kde je JaNat? Hledáš, sonduješ a jsi rád, když najdeš nějaký příspěvek ode mne. Ty prostě nemůžeš bez Babiše a beze mne žít. Víš co, Babiše si klidně ponech, ale mě nech v klidu, soudruhu.

JaNat ( 12. března 2023 20:45 )

To jsem ráda, že to nejsem já, ještě bych dostala z tebe noční běsy. A o té své důležité dámě sni dál, sny ti nikdo nevezme a já ti je přeji, prcku.

ANOrozkradanidotaci ( 12. března 2023 20:20 )

Koukám, jak si kdo užíval víkend. JaNat nad klávesnicí ve své samotě - na rozdíl od mé noci... Pro někoho je důležitá dáma v zeleném, pro mne jiná dáma, ale JaNat to není

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa