Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Další návrat Jiřího Paroubka: Zakládá spolek, ze kterého má vzniknout levicové hnutí

Autor: ČTK - 
23. února 2023
15:51

Bývalý předseda vlády a ČSSD Jiří Paroubek založil spolek Nespokojení, který by měl dát základ novému levicovému hnutí. To by mělo vzniknout na přelomu srpna a září. Příští rok se s ním chce Paroubek zúčastnit voleb do Evropského parlamentu, případně i krajských voleb. Uvedl to dnes server iDNES.cz.

Paroubka podle serveru k založení nového politického uskupení přivedla současná situace, ke spolupráci chce oslovit členy, bývalé členy a příznivce levicových stran. „A nemusí to být jen sociální demokraté, ale mohou to být i komunisté, lidé ze Suverenity, Domova nebo Národních socialistů,“ řekl bývalý šéf sociální demokracie.

Spolek Nespokojení bude nyní vytvářet pro nové politické hnutí krajské struktury. Angažovat by se v něm mohli podle Paroubka mimo jiné i někdejší úspěšní poslanci nebo hejtmani ze sociální demokracie. Koho chce konkrétně oslovit, ale neuvedl.

Snahy o návrat

Paroubek byl dlouholetým členem ČSSD, pod jeho vedením strana vyhrála krajské a senátní volby 2008 a volby do Poslanecké sněmovny 2010. Po sněmovních volbách v roce 2010, v nichž sociální demokracie navzdory volebnímu vítězství nezískala dostatečný počet mandátů na sestavení vlády, Paroubek rezignoval na předsednickou funkci.

V roce 2011 vystoupil i z ČSSD a následně založil politickou stranu Národní socialisté - levice 21 (NS-LEV 21), se kterou se několikrát pokoušel uspět ve volbách. V čele LEV 21 skončil na podzim 2014 a o dva roky později z ní odešel. V roce 2017 se Paroubek pokoušel o návrat do ČSSD, ale neúspěšně. Jeho návrat si nepřál mimo jiné tehdejší předseda strany Bohuslav Sobotka.

Paroubek po neúspěchu u ČSSD v roce 2018 kandidoval jako nezávislý do Senátu v obvodu Ostrava - město, a to s podporou ostravských sociálních demokratů i tehdejšího předsedy strany Jana Hamáčka, ale neuspěl. 

Video  Tajná party papalášů: Paroubek, Hnilička, Šlégr a další pařili u kmotra Bendy!  - Blesk TV
Video se připravuje ...

jasnavolba ( 25. února 2023 12:01 )

určitě by byl lepší o 100% než hruzovláda slepence,org zločinu zahrabaná v ukraj ryti na ukor svého lidu.

nadčasový MP ( 23. února 2023 21:16 )

Není třeba zakládat nové a nové strany. Máme zde Švýcarskou demokracii, kterou kdyby lidé loni dovedli do parlamentu, již jsme mohli mít zemi ve svých rukou. Žádná vláda (jen správa na dobu určitou, schvalovaná referendem), přímá demokracie, decentralizovaný stát, ústavou definované hospodářství, volný obchod a nečlenství v EU, ozbrojená neutralita a nečlenství v NATO, poloprofesiální parlament, povinnost hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, subsidiarita – nehrozí totalita, atd. Stačí chtít a oprostit se od otrokářů.

nadčasový MP ( 23. února 2023 19:45 )

Dokud si nebudeme vládnout sami, nebudeme politicky vyspělí, je úplně jedno, který slibotechna přijde a bude hrabat pod sebe. Za 3 měsíce ho budete chtít opět sesadit. Volte svycarska-demokracie.cz

trintin ( 23. února 2023 17:34 )

Jako neuspokojený používal tlumočnici. Po uspokojení Petru zavrhl a dnes je nově "Nespokojený"?

Citronel ( 23. února 2023 16:43 )

Každý kdo měl už možnost pro tuto zemi něco změnit by měl zalézt někam do koutu a tam po tmě se stydět, hlavně už nevylézat. Ale proč to nezkusit, totálně neschopný Vondra vylezl a kde teď je.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa