Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Končí hradní bezpečnostní ředitelka. Mynář povolil, aby Pavel poslal už svého člověka

Autor: ČTK - 
20. února 2023
12:16

Bezpečnostní ředitelka prezidentské kanceláře Lenka Nováková skončí ve funkci. Je připravena předat agendu nástupci. Oznámil to dnes mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Možnost nástupu vybraných zaměstnanců do Kanceláře prezidenta republiky (KPR) ještě před březnovou inaugurací Petra Pavla podle něj projednal dosluhující kancléř Vratislav Mynář s budoucí kancléřkou Janou Vohralíkovou.

„Současná bezpečnostní ředitelka KPR oznámila vedoucímu KPR své rozhodnutí odejít z funkce a je připravena předat agendu svému nástupci,“ uvedl Ovčáček. Pavlův tým tak podle něj může mít co nejdříve k dispozici úplné a nezprostředkované informace o bezpečnostním režimu v sídlech prezidenta a může se aktivně podílet na jeho nastavení.

Nováková se vedoucí oddělení bezpečnostního ředitele stala loni v říjnu, kdy oddělení vzniklo namísto bezpečnostního odboru. Do působnosti sekce spadá zajišťování informací o bezpečnostní politice státu, plnění úkolů při ochraně utajovaných informací a při krizovém řízení.

Pavel dříve řekl, že má informace o působení soukromé bezpečnostní agentury na Hradě, která působí mimo běžný bezpečnostní režim, má přístup do chráněných prostor a netransparentní financování. KPR odmítla, že by taková agentura na Hradě působila.

Video  Vohralíková chce být kancléřkou Pavla i přes jeho komunistickou minulost.  - Blesk TV
Video se připravuje ...

LuCo ( 22. února 2023 17:28 )

Kolik štěnic, švábů a rusů Koudelka na hradě odhalí, aby se už konečně stal tím generálem?

tom999 ( 20. února 2023 22:46 )

Na konci října 2022 zveřejnil server HlídacíPes.org komentář Jana Urbana se spekulací o připravované abolici na konci mandátu prezidenta Zemana.

Je založená na informacích z jediného, důvěryhodného zdroje z Pražského hradu, ale nepodařilo se jí ověřit z dalšího zdroje.

!! Podle informací vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář a ministr spravedlnosti Pavel Blažek m a j í z pověření prezidenta v y b r a t

dvě až tři desítky osob,

které jsou důležité, spřátelené a ohrožené trestním stíháním.


Jednou z omilostněných osob by měl být Andrej Babiš. Těmto osobám by byly uděleny individuální milosti formou abolice, tj. zastavením probíhajícího trestního řízení či zákazem trestní řízení zahájit. Protože abolice vyžaduje kontrasignaci předsedy vlády či jím pověřeného člena vlády, měla by být spolupodepsána ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, který má ve vládě silnou pozici. Individuální milosti nebudou zveřejněné, oznámené a nebudou ani vysvětlené........

tom999 ( 20. února 2023 22:43 )

Abolice pro spolupracovníky prezidenta

... prezident Zeman v létě 2022 písemně požádal premiéra Petra Fialu o spolupodepsání abolice, tj. nepřípustnosti trestního stíhání, ve dvou konkrétních trestních řízeních týkající se nejbližších spolupracovníků Zemana, aniž by uvedl konkrétní jména osob.

Premiér abolice v obou případech nepodepsal, přičemž své rozhodnutí neformálně konzultoval se členy vlády. Informace následně České televizi potvrdily dva zdroje z Úřadu vlády.

Premiér se v lednu 2023 nechtěl k případu vyjadřovat, v obecné rovině se vyjádřil o několik dní později v debatě, že žádost může o abolici může přijít v důvěrném režimu a tím znemožnit veřejné komentování.

Ředitel legislativního odboru Hradu Václav Pelikán v odpovědi České televizi na začátku února 2023 přiznal, že KPR eviduje dva dokumenty žádosti o kontrasignaci abolice.Tyto dokumenty však vede v utajovaném režimu a nelze je proto poskytnout....

tom999 ( 20. února 2023 22:28 )

V roce 2012 prohlašoval soudruh-pritel Milos Z E M A N , že milosti a amnestie považuje za feudální přežitek.

Před prezidentskými volbami v roce 2013 řekl, že milosti bude dávat jen ve striktně omezeném okruhu humanitárních případů. Jako podmínky si stanovil to, že pachatel nesmí mít na svědomí závažný trestný čin, musí mít závažné zdravotní problémy a zajištěné rodinné zázemí.

Ve svém prohlášení po inauguraci, předneseném 8. března 2013 na Hradčanském náměstí vedle sochy T. G. Masaryka, ohledně prezidentské milosti Miloš Zeman prohlásil, že bude usilovat o to, aby prezident přišel o pravomoci amnestie a milosti udílet:
„Přál bych si, aby byla změněna Ústava takovým způsobem, aby jakýkoli můj nástupce nemohl institut amnestie nebo milosti jakýmkoli způsobem zneužít. A to je jeden z mých závazků mé prezidentské funkce.“

Prezentoval to jako pojistku před kontroverzními milostmi, které udělili jeho předchůdci Václav Havel i Václav Klaus.

Babisova_drahota ( 20. února 2023 13:09 )

Bezúhonný-pardon-trestně-stíhaný Mynář bude mít problémy.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud