Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Babiš zvažuje konec ve Sněmovně, potvrdil Havlíček. A Vondráka čeká vysvětlování

Autor: mav - 
5. února 2023
16:19

Bude Andrej Babiš pokračovat v politice coby opoziční poslanec? „Vyhovovala mu vládní pozice více než parlamentní,“ uvedl jeho stranický místopředseda Karel Havlíček. Proto prý zvažuje, že Sněmovnu opustí.

„Zatím o tom není rozhodnuto. My to budeme řešit ještě v následujících dnech, ale hlavně je to na rozhodnutí pana Babiše.“ A ten sám to údajně zatím neví, uvedl v televizi Nova Havlíček. „Samozřejmě jsme čekali, že ten rozdíl bude menší, to my nikde neskrýváme, ale na druhou stranu pan Babiš dobře ví, že ten výsledek vůbec není špatný,“ konstatoval s tím, že i když mohl v kampani akcentovat více ekonomická a sociální témata, ne jen válku, nezískal by dost hlasů na vítězství ve druhém kole.

„Prokázali jsme, že tady není žádná jiná politická strana, za kterou by šlo tolik lidí - 2,4 milionu lidí,“ chválí si někdejší vicepremiér. O Babišovo setrvání ve Sněmovně prý stojí, ale přesvědčovat ho nebude.

K rozuzlení by mohlo dojít ve středu, kdy se schází předsednictvo ANO - tak to avizoval i Babiš, když po volbách na tiskové konferenci uznal porážku. Předsednictvo, potažmo strana, rovněž bude v následující době řešit, co s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivem Vondrákem a ostravským primátorem Tomášem Macurou, kteří otevřeně od volby Babiše zrazovali.

Video  Povolební Bez urážky Zuzany Bubílkové: O smíchu Pavlovy mluvčí  - Zuzana Bubílková
Video se připravuje ...

ANOrozkradanidotaci ( 6. února 2023 16:07 )

Zbytek jen doufá, že se nějak přiživí.

Jaryn19 ( 6. února 2023 15:21 )

Babiš se ustanovil prezidentským kandidátem před hlasováním předsednictva ANO. To ale vypovídá o řízení tohoto hnutí. Tam rozhoduje Babiš a odsouhlasí mu to Schillerová, Havlíček a Brabec, zbytek je jen do počtu

Miloslav Podhola ( 6. února 2023 14:27 )

Asi si neuvědomuješ komu se česká ekonomika momentálně rozpadá pod rukama, po tom co před volbami věděli,jak na to. Jak patrno skutek u nítek a poběží čím dál rychleji!

Miloslav Podhola ( 6. února 2023 14:22 )

Vláda dosáhla volbou Pavla co chtěla, ale stále vládní politici a média Babiše trvale osočují Babiše ale že mnoho nemyslících lidí, kteří si neuvědomuji proč, jim to baští. Když ANO povede někdo jiný a v pozadí bude pomáhat Babiš, nebude síla médií tak intenzivní. V Polsku to tak mají s Kaczinskym a funguje to.

dynaty ( 6. února 2023 13:46 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa