Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Válek míří na další očkování. Chce se ubránit chřipce a varuje: Přijde vlna i s covidem

Autor: for, swp, ČTK - 
24. listopadu 2022
17:44

Ministr zdravotnictví a lékař Vlastimil Válek (TOP) vyrazí v pátek na včeličku. Tentokrát se nechá naočkovat proti chřipce a snaží se tím i inspirovat ostatní, aby tuto nemoc nepodceňovali. Válek v posledních týdnech také varoval před silnějším návratem covid-19. 

Ministr zdravotnictví se nechá očkovat proti chřipce ve dvě odpoledne. Podle něj je nyní ideální čas na to se proti tomuto zákeřnému onemocnění naočkovat a zároveň je i čas se případně přeočkovat proti covid-19.

Válek je nicméně nespokojen s tím, jaká je v ČR proočkovanost, a v posledních vyjádření vyslovil i jisté mrzení nad tím, že lidé již koronavirus nepovažují za hrozbu. „Občanům se může zdát, že covid už není problém. Covid ale je problém, bezesporu je problém chřipka, víme, co dělala na opačné polokouli. K nám se vlna chřipky dostane. Ve druhé polovině listopadu nebo začátkem prosince můžeme očekávat nárůst čísel. Chřipka a covid pravděpodobně půjdou ruku v ruce,“ upozornil v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. 

Podle ministra ale za to nemůže očkovací kampaň, se kterou je on osobně spokojený.  „Kampaň je odborníky velmi dobře hodnocená. Měla svůj dopad, a to velmi pozitivní. Od začátku kampaně se nám podařilo naočkovat posilující dávkou téměř čtyři sta tisíc spoluobčanů,“ uvedl také na ČT poté, co jej za slabou kampaň kritizoval lékař Milan Kubek. Válek očekává, že se na nás nyní řítí jak vlna chřipek, tak i covidu. 

Video  Čtvrtá dávka očkování proti covidu  - Videohub
Video se připravuje ...

trintin ( 29. listopadu 2022 16:41 )

Svého času jsme měli v práci spolupracovníci, říkali jsme ji moudrá sova. Nechala se proti chřipce naočkovat a dostala takovou chřipku, že sotva chodila. Bylo ji ale hanba a proto nemocná pracovala a všem nám kladla otázku, jaký je rozdíl mezi léčenou a neléčenou chřipkou. Neléčená chřipka trvá 14 dnů, léčená pouze 2 týdny.

amgal ( 26. listopadu 2022 08:11 )

K čemu očkování? Ani ta chřipka na něho nevleze

hejhej ( 25. listopadu 2022 09:09 )

To už jde Válek na pátou ??? O té čtvrté se už psalo minulý měsíc.

Jirik-ta ( 25. listopadu 2022 08:18 )

lžou a věří si.🧣

Jirik-ta ( 25. listopadu 2022 08:17 )

to je marný

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud