Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Experti a zákulisní hráči o volbách: Rýsuje se velká trojka! Jaké mají Babiš, Pavel a Nerudová slabiny?

Autor: Vera Renovica, R. Fridrich, swp - 
5. listopadu 2022
05:00

Kandidátů na Pražský hrad po Miloši Zemanovi (78) je fůra. Podle zákulisních hráčů, politologů i analytiků jsou teď ve hře hlavně tři jména: Andrej Babiš (68, ANO), Danuše Nerudová (43) a Petr Pavel (61). Kdo s koho? Jak zjistil Blesk, Babiš může vyhrát bitvu, ale válku už jen velmi těžko!

V kuloárech se neřeší nic jiného, než kdo je schopen expremiéra a šéfa ANO, který teprve v neděli přiznal kandidaturu, vyšachovat ve druhém kole. Že se do něho Babiš asi dostane, potvrzuje většina dosavadních analýz, které má k dispozici jeho tým i které vznikly jinde.

Avšak tatáž čísla říkají, že by ve druhém kole prohrál v podstatě s každým, nestane-li se něco převratného. I proto oznamoval kandidaturu pokorně. „Podle průzkumu velké šance nemám, nicméně jsem bojovník,“ přiznal v televizi Nova.

A kdo má ve druhém kole proti Babišovi větší šance? „Jednoznačně Danuše Nerudová. Připravte se, že vyhraje, pokud se pan bývalý premiér v debatách neovládne a nebude v klidu. Jinak bude vypadat, že křičí na ženu, a to mu voliči neodpustí,“ tvrdí Blesku zdroj blízký prezidentovi.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa