Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 14°C

Babiš to schytává za vyšetřování ve Francii. „Podvodník evropského formátu!“ udeřil Jurečka

Aktualizováno -
12. srpna 2022
19:42
Autor: ČTK, simao - 
12. srpna 2022
14:46

Předběžné vyšetřování bývalého premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše ve Francii pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků je podle výroků politiků vládních stran ostudou Česka v zahraničí. Poukazují také na Babišovy domácí kauzy. Vyplývá to z jejich dnešních příspěvků na sociálních sítích.

Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru.

Babiš dnes ČTK zopakoval, že veškeré nákupy nemovitostí ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony. Detaily o vyšetřování nezná, informaci má z médií. Nákupem se podle Deníku N zabývala i česká policie, případ ale odložila.

„Já tomu nerozumím, je to transakce z roku 2009, takže 13 let. Čapí hnízdo je 15 let. Transakce proběhla podle zákonů, organizovali to právníci, realitní kancelář a já jsem poslal peníze z České republiky. Takže nevím, co chtějí vyšetřovat,“ uvedl Babiš pro TV Nova.

„Neuvěřitelné, Andrej Babiš – člověk, který dokáže lidem do očí lhát, jak se o ně postará. Andrej Babiš o pár kilometrů dál – podvodník evropské formátu, který nikdy nebude mít dost. Čapí hnízdo je jen kapka v moři,“ glosoval informace francouzského deníku Le Monde na Twitteru místopředseda vlády a předseda lidovců Marian Jurečka.

Předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poznamenala na Twitteru, že Babiše stíhá jedna kauza za druhou a není schopen vyvodit politickou odpovědnost.

„V září, za měsíc začne chodit k českým soudům vysvětlovat své kauzy, které má tady v ČR, tak možná plynule naváže i u francouzských soudů. Nicméně Andreje Babiše stíhá kauza za kauzou a myslím si, že každý slušný politik už by z toho dávno vyvodil zodpovědnost,“ řekla pro TV Nova.

Dělá jenom ostudu, zní z ODS

„Naštěstí už nás nereprezentuje ve světě. Teď můžeme čekat, kdy vystoupí politici ANO a za styky s vyšetřovaným rezignují na své funkce. Jejich pohoršení se ale zásadně týká jen druhých,“ uvedla.

„Je to kampaň. Už i ve Francii! Andrej Babiš dělá jenom ostudu. Naštěstí má dnes už Česká republika správného premiéra,“ stojí na Twitterovém účtu občanských demokratů.

„Konečně politik, o němž píšou světová média. Bohužel je to v souvislosti s vyšetřováním pro podezření ze spáchání trestného činu praní špinavých peněz,“ uvedl senátor Pavel Fischer.

Video  Pandora Papers a Andrej Babiš: O co v kauze jde?  - Videohub
Video se připravuje ...

tom999 ( 14. srpna 2022 22:39 )

Dokonáno! Puč se zdařil.

Komunisté si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě.

Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí.

tom999 ( 14. srpna 2022 22:37 )

Ing. Miroslav Toman, CSc. -

narodil se do rodiny Miroslava Tomana, ministra zemědělství ve Štrougalově vládě v 80. letech.

11. a 14. ministr zemědělství ČR
Ve funkci:
10. července 2013 – 29. ledna 2014
Předseda vlády Jiří Rusnok
Předchůdce Petr Bendl
Nástupce Marian Jurečka
Ve funkci:
27. června 2018 – 17. prosince 2021
Předseda vlády Andrej Babiš
Předchůdce Jiří Milek
Nástupce Marian Jurečka
Náměstek ministra zemědělství ČR
Ve funkci:
1. srpna 2002 – 31. října 2006 [1]
4. prezident Agrární komory ČR
Ve funkci:
20. března 2014 – 16. března 2017
Předchůdce Jan Veleba
Nástupce Zdeněk Jandejsek
Prezident Potravinářské komory ČR
Ve funkci:
13. září 2007 – 21. listopadu 2019
Předchůdce Jaroslav Camplík
Nástupce Dana Večeřová ............

v zemědělství a bývalý náměstek ministrů zemědělství, v letech 2007 až 2019 prezident Potravinářské komory ČR, od července 2013 do ledna 2014 ministr zemědělství ve vládě Jiřího Rusnoka a od března 2014 do března 2017 i prezident Agrární komory ČR. Od června 2018 do prosince 2021 opět zastával post ministra zemědělství ČR, tentokrát však za ČSSD ve druhé vládě Andreje Babiše.

tom999 ( 14. srpna 2022 22:34 )

Dále k financování nákupu státního majetku sloužily ukradené státní finanční prostředky z kont PZO (Podniků zahraničního obchodu) v zahraničí nebo tajných kont StB v zahraničí

(Agrofert komunisty a agenta StB Andreje Babiše nebo Třinecké železárny spolupracovníka StB Tomáše Chreneka).

Odhaduje se, že „PZtky“ disponovaly 500 mil. Kčs na kontech v zahraničí ve volně směnitelných měnách. Kolik miliard nakradli estébáci a bylo uloženo v zahraničí asi nikdo nespočítá, zahraniční konta StB jsou v ČR tabu. Proto tolik tajemných firem ze zahraničí v české privatizaci (např. Appian) a tajemných sponzorů politických stran....

tom999 ( 14. srpna 2022 22:32 )

95% všech privatizačních fondů (již při svém vzniku, nebo po fúzích s jinými fondy) bylo ovládáno agenty StB (např. představenstvo Harvardských fondů, skuteční majitelé PPF jako je agent StB a člen ÚV KSČ Štěpán Popovič nebo důstojník StB Jaroslav Čadek aj.) nebo kapitálem z bývalého SSSR (PPF Kellner /přes Skloexport, vytunelováno Reginou Rázlovou dcerou komunistického místopředsedy vlády ČSR Stanislava Rázla/, otec Kellnera pracoval v stálém zastoupení ČSSR v kanceláři RVHP v Moskvě), Setuza a Český olej Mrázek a Pitr (dle novinářky Slonkové si změnil jméno z Pitra, příbuzný komunistického předsedy vlády ČSR Františka Pitra), KKCG Karel Komárek (přes Slovenský SPP, majitelé z Ruska) aj.

tom999 ( 14. srpna 2022 22:31 )

K úplné dokonalosti bylo rozkrádání dovedeno uzavíráním smluv s FNM, kdy majetek přecházel na kupujícího podpisem smlouvy a ne zaplacením kupní ceny (Nanuk, Českomoravské mrazírny, Bomeco, Jemča, Drůbežářský podnik Libuš a Xaverov komunisty Miroslava Tomana, ministra ve vládě "Zemana").

Tak se stalo, že majetek byl nakoupen na nastrčenou firmu, obratem prodán a dluh zůstal za nastrčenou firmou. Dluh později přešel do Konsolidační agentury, kde byl odkoupen stejnými mafiány, kteří jej vytvořili (samozřejmě přes nastrčené firmy), za jednotky procent původní ceny (např. Toman, Charouz, Kellner, Chrenek aj.).

Dalším trikem bylo uzavírání smluv, které stát nemohl plnit, vznikla smluvní pokuta či "škoda", která přesahovala kupní cenu podniku a ten přešel na nového vlastníka zcela zdarma. Takto získal Andrej Babiš několikamiliardový majetek Chemapolu (jediného vlastníka licence na LTO).

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa