Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Jeden z obviněných spáchal sebevraždu?! Podnikatele Petra Adama z kauzy Hlubuček našli mrtvého

Autor: simao, ČTK, pom - 
21. června 2022
11:08

Jeden z obviněných v kauze Dozimetr kolem nyní již bývalého místopředsedy STAN Petra Hlubučka, jmenovec Petr Adam, který figuruje i v rámci policejních odposlechů v kauze otřásající českou politikou, je po smrti. Podle iDnes.cz jeden z aktérů kauzy údajné manipulace zakázek v pražském Dopravním podniku pravděpodobně spáchal sebevraždu.

„Včera po půl páté jsme asistovali pražským záchranářům a následně koronerovi v domě v Klausově ulici, kde byl nalezen muž bez známek života. Policie celou událost zadokumentovala, byla nařízena pitva,“ řekl Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský.

„Do Klausovy ulice jsme posílali záchranářskou i lékařskou posádku, nakonec bohužel i koronera. 60letý muž na místě zemřel,“ řekla Blesku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Policie tvrdí, že organizovaná skupina 11 obviněných systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Do skupiny patřil i Petr Hlubuček, nyní již bývalý náměstek pražského primátora, jemuž následně bylo pozastaveno členství ve STAN. Hlavou skupiny byl podle kriminalistů podnikatel a lobbista Michal Redl. Oba skončili ve vazbě.

Nabídli úplatek členovi dozorčí rady?

Zesnulý Petr Adam se podle iDnes.cz snažil s dalším obviněným podnikatelem ovlivnit dodávku IP kamer za více než 500 milionů korun a také další, „drobnější“ zakázku za téměř 100 milionů korun, uvádí iDnes.cz.

Potkat se na Pankráci u obchodního domu měl Adam s dalším podnikatelem loni v dubnu se členem dozorčí rady pražského Dopravního podniku Michalem Zdeňkem, kterému údajně nabídli úplatek. „Tři sta v tašce, až se to podepíše,“ má stát podle iDnes.cz v policejních odposleších. Člen dozorčí rady však spolupracoval s policií. Petra Adama našli mrtvého v pražských Stodůlkách v pondělí večer.

Razie v kauze Hlubuček byla zahájena 15. června, kdy policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali na několika místech v Praze, mimo jiné na pražském magistrátu včetně kanceláře tehdejšího náměstka primátora Hlubučka či v budovách dopravního podniku a Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Deník Právo později napsal, že je stíháno již 13 lidí.

Video  Petr Hlubuček míří k soudu, který rozhoduje o jeho vazbě  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

levicove-smegma ( 24. června 2022 18:25 )

Slepení kamarádi: ČSSD - ANO - KSČ(m).

verka1 ( 22. června 2022 09:10 )

Ano, je mrtvej a už nemůže mluvit. Další je nesvéprávný. Majetky převedený na jiné osoby. Komedie.

Radka Křížová ( 21. června 2022 23:07 )

Dovolím si položit otázku je opravdu po smrti? Dneska jde za peníze všechno .... Jeden tzv obětní beránek a všechno se hodí na něj

blue_Moon ( 21. června 2022 22:51 )

Pořídit si obytné auto a obrážet vesnice či města a napsat na něj nápis "Za Babiše bylo líp" je opravdu tragikomické a vlezlé. Filipika je snad ostrá kritika a Babiš mi nikdy nepřipadal jako řečník, spíš jako nervák co dokázal tak skvěle koktat v českoslovenštině ve vzteku svých pravd.

Heil_Babisch ( 21. června 2022 22:43 )

Čau blbečkové!
Koukejte zvolit prezidentem soudruha estébáka velkokapitalistu Babiše!
Jen tak se vyhne vězení za své zlodějiny!
Čest práci!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa