Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C

Jeden z obviněných spáchal sebevraždu?! Podnikatele Petra Adama z kauzy Hlubuček našli mrtvého

Aktualizováno -
21. června 2022
11:08
Autor: simao, ČTK, pom - 
21. června 2022
09:53

Jeden z obviněných v kauze Dozimetr kolem nyní již bývalého místopředsedy STAN Petra Hlubučka, jmenovec Petr Adam, který figuruje i v rámci policejních odposlechů v kauze otřásající českou politikou, je po smrti. Podle iDnes.cz jeden z aktérů kauzy údajné manipulace zakázek v pražském Dopravním podniku pravděpodobně spáchal sebevraždu.

„Včera po půl páté jsme asistovali pražským záchranářům a následně koronerovi v domě v Klausově ulici, kde byl nalezen muž bez známek života. Policie celou událost zadokumentovala, byla nařízena pitva,“ řekl Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský.

„Do Klausovy ulice jsme posílali záchranářskou i lékařskou posádku, nakonec bohužel i koronera. 60letý muž na místě zemřel,“ řekla Blesku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Policie tvrdí, že organizovaná skupina 11 obviněných systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Do skupiny patřil i Petr Hlubuček, nyní již bývalý náměstek pražského primátora, jemuž následně bylo pozastaveno členství ve STAN. Hlavou skupiny byl podle kriminalistů podnikatel a lobbista Michal Redl. Oba skončili ve vazbě.

Nabídli úplatek členovi dozorčí rady?

Zesnulý Petr Adam se podle iDnes.cz snažil s dalším obviněným podnikatelem ovlivnit dodávku IP kamer za více než 500 milionů korun a také další, „drobnější“ zakázku za téměř 100 milionů korun, uvádí iDnes.cz.

Potkat se na Pankráci u obchodního domu měl Adam s dalším podnikatelem loni v dubnu se členem dozorčí rady pražského Dopravního podniku Michalem Zdeňkem, kterému údajně nabídli úplatek. „Tři sta v tašce, až se to podepíše,“ má stát podle iDnes.cz v policejních odposleších. Člen dozorčí rady však spolupracoval s policií. Petra Adama našli mrtvého v pražských Stodůlkách v pondělí večer.

Razie v kauze Hlubuček byla zahájena 15. června, kdy policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali na několika místech v Praze, mimo jiné na pražském magistrátu včetně kanceláře tehdejšího náměstka primátora Hlubučka či v budovách dopravního podniku a Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Deník Právo později napsal, že je stíháno již 13 lidí.

Video  Petr Hlubuček míří k soudu, který rozhoduje o jeho vazbě  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

levicove-smegma ( 24. června 2022 18:25 )

Slepení kamarádi: ČSSD - ANO - KSČ(m).

verka1 ( 22. června 2022 09:10 )

Ano, je mrtvej a už nemůže mluvit. Další je nesvéprávný. Majetky převedený na jiné osoby. Komedie.

STAN-SPOLU ( 22. června 2022 07:31 )

Kradem dobře, kradem rádi, jsme slepení kamarádi!

Lidé chtěli změnu!

tom999 ( 21. června 2022 23:11 )

forrrr - - rijen 2014 - Za vraždu vlivného člena ČSSD Housky má jít bývalý voják na 17,5 roku do vězení
Bývalý voják Michal Krnáč má za vraždu vlivného člena ČSSD Romana Housky strávit 17,5 roku ve vězení. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Ústí nad Labem, který se tak přiklonil názoru obžaloby, podle níž šlo o předem plánovanou vraždu s loupežným motivem.

Roman Houska zemřel loni 18. listopadu u svého domu. V případu je řada neprůkazných stop. Soudce Jiří Bednář opřel to, že šlo o úkladnou vraždu, mimo jiné o způsob střelby, který označil za popravu. Houska měl jeden zásah v břiše a tři v hlavě, z toho jeden zezadu.

„V okamžiku, kdy zasáhnu člověka třikrát pistolí do hlavy, z toho jednou zezadu, tak mě prostě jiné slovo než poprava nenapadá. V té době, kdy třetí střela byla vedena, byl Roman Houska pravděpodobně už téměř mrtvý. To už byla jen rána jistoty,“ uvedl soudce.

Na Krnáče dále ukázala smíšená DNA na pohozeném paralyzéru, jeho DNA na ponču, kterým přikryl tělo, nebo příprava. Na pevném disku počítače, který měl doma, byly zmínka o Houskovi, jeho partnerce Janě Vaňhové i o lidech z jejich okolí, ačkoli se s nimi neznal......

""" to je skutecne CITA vojak - ponču, kterým přikryl tělo ???!!!

tom999 ( 21. června 2022 23:07 )

aaa - tak nam soudruzi PROVADI stejne praktiky . . . .
alaaaaaa - Potvrzeno: Vlivný politik ČSSD Houska byl zastřelen

9. 11. 2013
Vražda jede­napa­desá­tile­tého politika se stala v pondělí kolem 19. hodiny.

Roman Houska, vlivný člen severočeské ČSSD a partner někdejší hejtmanky a současné vicehejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, byl nalezen zastřelený u své vily v ulici Kamenný vrch v Chomutově.

Vlivný a kontroverzní
O Romana Housku se média zajímala více než o ostatní krajské funkcionáře politických stran.

Naposledy letos v září, kdy vyhrál spor se svým bývalým stranickým šéfem Jiřím Paroubkem, kterého označil za "novodobou obdobu sovětského politika Lavrentije Beriji". Houska byl vlivným členem ústecké ČSSD a právě Paroubka se mu podařilo od místní sociální demokracie odstřihnout. Stál v čele skupiny, která bojovala proti expremiérovi a jeho příteli Petru Bendovi.

Houska byl také podezřelý z toho, že v devadesátých letech vyhrožoval podnikatelům a vydíral je, protože se účastnili dražeb budov, které chtěl vlastnit sám.

V roce 2005 ale jeho stíhání skončilo, krajský soud ho totiž kvůli průtahům zastavil........

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa