Neděle 2. dubna 2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard
Oblačno, déšť 7°C

Babiš se domáhá soudu v kauze Čapí hnízdo. Žádá o předběžné projednání obžaloby

Autor: ČTK - 
2. června 2022
13:11

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl soudu předběžné projednání obžaloby v kauze Čapí hnízdo, v níž je stíhán spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou (dříve Mayerovou). Dnes o tom informoval server Seznam Zprávy. Nagyová podle serveru obdobný návrh podala již před dvěma týdny.

Babiš s Nagyovou jsou obžalováni z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU, hrozí jim až desetileté vězení. Oba vinu už dříve odmítli.

„Návrh jsem podal, hodlám jej ještě následně doplnit, ale k jeho obsahu a naší argumentaci se nebudu vyjadřovat,“ potvrdil serveru Babišův obhájce Michael Bartončík. Podle mluvčího pražského městského soudu Adama Weniga obdržel soud Babišův návrh ve středu.

Předběžné projednání obžaloby je zpravidla neveřejné, soud ho může nařídit například v případě, že nebyly potřebně objasněny základní skutkové okolnosti, bez kterých soud nemůže rozhodnout. Soud může po předběžném projednání obžaloby mimo jiné zastavit či přerušit trestní stíhání, postoupit případ jinému orgánu nebo ho vrátit státnímu zástupci k došetření. Může ale také nařídit hlavní líčení ve věci.

Podstatou kauzy je to, že Čapí hnízdo původně patřilo Babišovu holdingu Agrofert. V prosinci 2007 se však přeměnilo na akciovou společnost s akciemi na majitele a později získalo padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, na kterou by jako součást Agrofertu nemělo nárok. Akcie údajně vlastnily Babišovy děti a partnerka. Společnost se po několika letech pod Agrofert vrátila. V roce 2017 Babiš vložil holding do svých svěřenských fondů.

Nagyová Deníku N po podání obžaloby řekla, že jde o „exemplární příklad apolitického a objektivního rozhodovaní o vině a nevině, životě a smrti“. K trestnému činu má podle ní jednání „na hony daleko“. Někdejší náměstkyni jihlavského primátora nedávno navrhl krajský sněm ANO na Vysočině do podzimních senátních voleb za okrsek Jihlava. O kandidatuře Nagyové ještě musí rozhodnout předsednictvo nejsilnějšího opozičního hnutí.

I Babiš vinu dlouhodobě odmítá. Kauzu Čapí hnízdo pokládá za vykonstruovaný a účelový pokus o svou kriminalizaci a o snahu vystrnadit ho z politiky. V březnu po podání obžaloby ČTK sdělil, že se potvrdilo, že kauza Čapí hnízdo je vykonstruovaný politický proces. U soudu chce prokázat, že nikdy nic trestného neudělal.

Video  Babiš od kauzy Krym juniora neviděl. Promluvil i o penězích pro Čapí hnízdo  - Blesk TV
Video se připravuje ...

tom999 ( 2. června 2022 23:57 )

a jakej paskvil zase soudruzi V Y T V O R I L I !!!


Ministři a náměstci lustrační osvědčení nepotřebují, potvrdil Senát
23. října 2014
Premiér, ministři a jejich náměstci nejspíš nebudou muset mít čisté lustrační osvědčení. Senát ve čtvrtek bez širší rozpravy schválil doprovodné novely ke služebnímu zákonu. Mezi nimi je i novela lustračního zákona.

+++ Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017)

+++ Ing. Miloš Zeman, dr. h. c. - 3. prezident České republiky
Úřadující Ve funkci od: 8. března 2013

Novela umožňuje, aby se členové vlády a náměstci ministrů nemuseli prokazovat při ucházení se o funkci negativním lustračním osvědčením.

Senát o přijetí beze změn rozhodoval dvakrát, výsledek prvního hlasování totiž zpochybnil předseda senátorů ODS Jaroslav Kubera.

V konečném hlasování bylo pro přijetí beze změn 24 z 41 přítomných senátorů.

P r o t i přijetí byli občanští demokraté ODS, ostatní přítomní se hlasování zdrželi včetně zástupců vládní KDU-ČSL.

Senát udělal krok zpět, míní Přemysl Sobotka
„Je to velký krok zpátky,“ komentoval rozhodnutí Senátu jeho místopředseda Přemysl Sobotka (ODS). „Senát dnes popřel étos listopadu 89, popřel hodnoty, které jsou nutné pro správné fungování demokracie, a vydal signál, že účelovost, okamžitý prospěch a pragmatismus má přednost před morálkou a hodnotami, které stály u přerodu naší společnosti v roce 1989,“ dodal zklamaný Sobotka.

O lustracích se diskutovalo při jmenování ministra financí Andreje Babiše, který lustrační osvědčení nemá.

tom999 ( 2. června 2022 23:49 )

LUSTRAČNÍ BLAMÁŽ
Půjde kvalita služebního zákona stranou jen proto, aby se dostal do vlády politik, jenž má potíže s minulostí?

To mají skutečně prezident i lídři vznikající koalice občany za hlupáky? Chtějí opravdu předstírat, že první parlamentní čtení zákona má stejnou právní sílu jako zákon uplatňovaný desetiletí? Ba co víc, že pouhý návrh novely může zrušit vžité zákonné pravidlo? Možná někomu přijde jako puntičkářství trvat na jednom kontroverzním zákonu, když na druhé misce vah je existence nové vlády. Jenže i tak se vtírá neodbytná otázka: Pokud zákonodárci a vláda nerespektují vlastní zákony, jak chtějí jejich dodržování vyžadovat od občanů.

ANO M A J I a hlavne prezident CR - - - - Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. (...) Těmto lidem - je to tedy polovina národa - uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa," řekl tehdy poslancům. řekl Zeman ve Federálním shromáždění v roce 1992

A STIM prave soudruzi MAKAJI !!!!

tom999 ( 2. června 2022 23:45 )

nazorna ukazka jak se vubec Babis dostal do nejvyssich pater . . . . dokonce priklad na samotne Z E M A N O V I !!!!

+++ 11/2011 - Zeman: Babiš je nedůvěryhodný Bývalý premiér a čestný předseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Miloš Zeman v úterý označil za nedůvěryhodného podnikatele Andreje Babiše, který stojí za novým hnutím ANO 2011..

Zeman na tiskové konferenci uvedl, že člověk, který působí v politice, má-li být dlouhodobě úspěšný, nesmí krást, nesmí podrážet a musí dodržovat uzavřené dohody.

!!! Nehledě na jistá další podezření, která se, doufám, časem prošetří,“ pronesl tehdy Zeman. !!!

+ + + + Bez lustračního osvědčení ministry nejmenuju, vzkázal Zeman 11/2013

Zájemci o ministerská křesla si musí připravit lustrační osvědčení. Prezident Miloš Zeman vzkazuje, že nejmenuje nikoho, kdo ho nebude mít čisté. „Žádné výjimky zákon nepřipouští a prezident republiky splnění všech podmínek pro jmenování členů vlády vyžadoval a nadále vyžaduje,“ sdělila LN Zemanova mluvčí Hana Burianová.
To je první zásadní vzkaz pro situaci, že by se měl členem koaliční vlády se sociálními demokraty a lidovci stát šéf ANO Andrej Babiš (Andrej Babiš je majitelem firmy Agrofert, pod niž spadá i společnost MAFRA, která vydává LN a server Lidovky.cz pozn. red.).


A ZASE FORRRRR - - - PREZIDENTOVA LUSTRAČNÍ BLAMÁŽ
Půjde kvalita služebního zákona stranou jen proto, aby se dostal do vlády politik, jenž má potíže s minulostí?

Když Miloš Zeman vyhlásil, že bude po ministrech požadovat čisté lustrační osvědčení, promluvil jako prezident. Jako státník, který respektuje lustrační zákon, s nímž sice nesouhlasí, ale ctí dvacetiletou praxi, kdy s každým kandidátem na ministra dorazil na Hrad čistý „lustrák.“ O to nesmyslnější byl jeho náhlý obrat, kdy si po schůzce s Andrejem Babišem usmyslel, že absenci čistého lustračního osvědčení šéfa hnutí ANO lze vyřešit prvním čtením služebního zákona ve sněmovně.

tom999 ( 2. června 2022 23:35 )

Mafiokracie je unikátní společenský systém, který vznikl v Rusku v devadesátých letech. Tento systém se podstatně liší od demokracie i komunismu. Jeho hlavními znaky jsou:

- několik mocných skupin organizovaného zločinu má plnou kontrolu nad národním hospodářstvím;

- zkorumpovaná vláda a bezpečnostní složky slouží jako nástroje organizovaného zločinu; formální vládci země nechtějí (a nemají možnost) bojovat proti organizovanému zločinu a korupci;

- absence opravdově demokratických institucí a mechanismů, paralýza nezávislých soudů;

- potlačení tržních mechanismů.


!!!!! absence opravdově demokratických institucí a mechanismů, paralýza nezávislých soudů; !!!!!!

TOO je Mafiokracie v Cesku

tom999 ( 2. června 2022 23:33 )

a jak soudni MAFIE a spol. jde dal . . . . .

Novinkám verdikt Nejvyššího soudu potvrdil mediální zástupce advokátní kanceláře Bělina & Partners pro ČSSD Jiří Chvojka.... 7.6.2016

ČSSD nemusí platit 338 milionů dědicům advokáta Altnera, soudy musí případ projednat znovu, rozhodl Nejvyšší soud

takze soud o 18,5 milionu trval 16 let - 5.734 dnu a presto NEJVYSSI soud rozhodl . . . . A ZASE SI soud vymyslel B L A B O L . . . . . Rozhodl o tom Nejvyšší soud, který tak vyhověl dovolání strany. Podle soudu bylo smluvní ujednání o tom, že Altner má nárok na 10 % nájemného, které strana vybere z pronájmu Lidového domu, neurčité. "Z hlediska výše odměny není dotyčné ustanovení dostatečně určité," konstatoval soud.

+ + + z pronájmu Lidového domu, neurčité !!!! není dotyčné ustanovení dostatečně určité ??!!??

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa