Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, sněžení 1°C

Mynář tlačil na Švejdara kvůli odvolání šéfa zlínské policie. Zkoušel to i přes Hamáčka

Aktualizováno -
4. ledna 2022
20:40
Autor: Mii - 
4. ledna 2022
19:59

Dlouhodobý tlak měl vyvíjet hradní kancléř Vratislav Mynář na policejního prezidenta Jana Švejdara. Pravá ruka prezidenta Miloše Zemana podle Deníku N po šéfovi policie požadovala výměnu zlínského krajského policejního ředitele Jaromíra Tkadlečka. Zlínský kraj je domovinou trestně stíhaného Mynáře, podniká zde. Zpráva přišla den poté, co Švejdar oznámil, že k březnu končí.

Deník N uvádí, že mu informaci o nátlaku Mynáře na Švejdara potvrdily tři vysoce postavené zdroje z bezpečnostní komunity. Podle jednoho z nich měl dokonce kancléř policejního prezidenta pozvat na Hrad, kde celou nabídku na výměnu Tkadlečka prezentoval. K tomu mělo dojít předloni, načež téma pak Mynář nadhazoval opakovaně.

Švejdar nicméně žádosti kancléře pouštěl z hlavy a Tkadleček zůstal na své pozici, kde je dodnes. „Neuvažoval jsem o jeho výměně a neuvažuji, nikdy jsem neměl důvod. K panu řediteli Tkadlečkovi nemám žádné výhrady, naopak je třeba vyzdvihnout jeho roli v největším bezpečnostním opatření po výbuchu ve Vrběticích, které trvalo více než pět let,“ sdělil končící policejní prezident serveru. Nátlak výslovně nepotvrdil.

Nepotvrdil ho ani sám zlínský policejní ředitel, tvrdí, že o ničem nevěděl. Zmínil ale, že Švejdarovi a jeho úsudku věří.

Do komunikace byl podle Deníku N zatažen i tehdejší ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Nejdříve měl Mynář konec Tkadlečka požadovat po něm, ale neúspěšně, a tak se kancléř sám vydal za Švejdarem. Ani Mynář, ani Hamáček na dotazy novinářů neodpověděli.

Proč k celé záležitosti mělo dojít, se neví, je však faktem, že kancléř ze Zlínského kraje pochází a podniká v něm. Nachází se zde „jeho“ obec Osvětimany, kde vlastní penzion a sjezdovku. Právě kvůli tomuto podnikání je Mynář dlouhodobě vyšetřován, i byl loni obviněn z dotačního podvodu, jeho firma Clever Management měla dostat neoprávněných šest milionů na dostavbu zmíněného penzionu v Osvětimanech. Dnes případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně, ale původně spadal pod zlínskou policii.

Zatímco Tkadleček „vydržel“, s úderem letošního března končí Švejdar. Sám podal rezignaci se slovy, že podle jeho názoru si nová vláda jeho setrvání v pozici nepřeje.

Video  Kancléř Vratislav Mynář přišel vypovídat k okolnostem hospitalizace prezidenta  - Blesk - David Malík
Video se připravuje ...

AliAlice ( 14. dubna 2022 10:35 )

No všeho do času....žádný strom neroste do nebe !!!

AliAlice ( 14. dubna 2022 10:33 )

Je to největší hajzl !!!

panda82 ( 11. února 2022 08:35 )

Mynář si čistil cestičku, potřebuje si užít ještě chvilku slávy než mu to všechno zabaví, šéf zlínské policie asi hodně ví, tak musí z cesty. Čím asi M. prezidenta uhranul, že ho tam drží a ještě s takovým platem, to je do nebe volající, že zloděj může být tak hodnocen

elIaella ( 6. ledna 2022 10:12 )

Vratislav bez prověrky i na druhý fingovaný pokus nemůže být stíhaný. S prověrkou ano.

hafblaf ( 5. ledna 2022 19:59 )

Souhlas

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud