Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 2°C

Pekarová během lockdownu navštívila slovenské hory. „Nic jsem neporušila,“ brání se

Autor: for - 
7. prosince 2021
14:34

Návštěva Markéty Pekarové Adamové na Slovensku se nesetkala s moc pozitivními ohlasy. Lidé si na sociální sítích stěžují, že politička v době koronavirové krize cestuje i z neodkladných důvodů a poukazují na nouzový stav, který na Slovensku platí. Zákony a opatření nicméně Pekarová Adamová neporušila, jak vychází z dostupných informací. 

Předsedkyně TOP 09 a šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová se o víkendu pochlubila snímky ze zasněženého Slovenska. „Nemohu se nepodělit o tu nádheru z dnešní túry. Martinské hole,“ napsala na twitteru a přiložila i snímky z krajiny, kde byla se svým manželem Tomášem Pekarem. 

Politička si tím ale vysloužila vlnu negativních reakcí. „Opět flusanec do tváře obyčejných lidí. Na Slovensku je omezení pohybu, ale pro vás, nadlidi, to samozřejmě neplatí,“ píše jeden z uživatelů a mnoho dalších mu dává za pravdu. 

Jak ale vyplývá z dostupných informací a z aktuálně platných pravidel, Pekarová Adamová nic neporušila. A i se tak hájí. „Neporušila jsem žádná z pravidel, která platí. Jela jsem tam za rodinou. Před touto návštěvou jsme si udělali čerstvý PCR test, jsme očkovaní, stejně jako rodina mého muže, všichni mají třetí dávku,“ řekla serveru iDNES.cz.

Na Slovensku opravdu platí omezení pohybu, jsou ale výjimky, kterých se politička držela. U našich východních sousedů se může cestovat do zaměstnání, do školy, na nákup i do přírody, pokud je to v rámci okresu, a jak Pekarová Adamová uvádí, ona okres neopustila.Výjimku potvrdilo i velvyslanectví ČR v Bratislavě. 

Pekarová Adamová má také ukončené očkování, což je jedna z podmínek pro vstup do země. Neočkované osoby musí do izolace. Vedle toho musíte při cestě na Slovensko vyplnit příjezdový formulář. 

Za sporný by se ale dal považovat důvod návštěvy a následná procházka. V podmínkách a opatření, které jsou k dispozici i na stránkách českého ministerstva zahraničních věcí, je totiž napsáno, že nejdůležitější výjimky ze zákazu vycházení jsou: Cesta do školy, práce, na nákup, pohřeb, svatbu, bohuslužbu. Dále za účelem venčení zvířat do 500 m od bydliště, za účelem očkování či návštěvou lékaře a povolená je i cesta na rekreaci ve vlastní nemovitosti a zpět. 

Video Šéfka asociace sester Šochmanová: Odmítači mezi zdravotníky jsou obrovsky nekolegiální. Povinné očkování má logiku - Markéta Volfová, Lukáš Červený

1912 ( 9. prosince 2021 04:53 )

Ta je jedovatější než zmije !!!!!!!!!!!!!Hlavně plnou papulu lží !!!

Levsalonu ( 8. prosince 2021 23:57 )

Pekarova vyrazila na hory a Buresova uderka vyrazila na diskuze.

sarina ( 8. prosince 2021 12:03 )

Taky jsem se tě Vilouši ptala a odpověď nikde, tak co chceš po mě?

sarina ( 8. prosince 2021 09:25 )

Víš jak to můžu vědět Viloušku? Protože o Babišově vládě jsi toho napsal MNOHO, MNOHO, ale nic slušného. To zato teď jsi jak MED.

sarina ( 8. prosince 2021 07:09 )

Ale ona je něco víc jak předsedkyně sněmovny dokonce je víc jak premiér ona ve vládě už je, nebo si tak připadá. Žádná fotka se bez ní neobejde a zaclání všude, plete se kde nemá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa