Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Okamura obhájil post šéfa SPD. Hlasovali po něj všichni delegáti

Autor: ČTK - 
4. prosince 2021
12:43

Předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se opět stal jeho dosavadní šéf Tomio Okamura. Na volební stranické konferenci dnes dostal hlasy 84 delegátů z 85 možných, sám Okamura se hlasování zdržel. Sdělila to mluvčí SPD Barbora Šťastná. Konference se kvůli pandemii koronaviru koná online. Okamura bude v čele SPD stát další tři roky, hnutí vede od jeho založení v roce 2015.

Delegáti budou dnes volit i další členy vedení. Členy končícího předsednictva jsou ještě poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral a bývalý poslanec Jaroslav Holík.

Konference začala dnes dopoledne, s projevem na ní mimo jiné vystoupil právě Okamura. Řekl, že Česko zažívá kvůli nekompetentnímu rozhodování politiků skutečnou krizi. Vládu opětovně kritizoval za protikoronavirová opatření, která podle něj zabila tisíce lidí. Zopakoval návrhy hnutí týkající se zákona o obecném referendu nebo o odvolatelnosti politiků.

Okamura připomněl výsledek voleb do Sněmovny, ve které budou poslanci SPD zastoupeni druhé volební období. Hnutí je podle něj ve Sněmovně oslabeno o hlasy statisíců voličů, kteří smýšlejí stejně, ale ovlivnila je „mystifikační kampaň malých stran“. Další statisíce stejně smýšlejících podle něj volily strany, které ve skutečnosti prosazují opak toho, co občané chtějí.

Hnutí SPD je podle Okamury jediné, které ve Sněmovně skutečně prosazuje svobodu a demokracii. „Většinu systémových problémů naší země nevyřeší žádné řádné ani mimořádné volby za stávajících nedemokratických pravidel,“ uvedl. Problémem Česka podle něj je špatný systém, který občanovi neumožňuje své politiky a jejich práci účinně kontrolovat.

Česko podle Okamury zažívá kvůli nekompetentnímu rozhodování politiků skutečnou krizi. „Máme rekordní dluh, vláda donekonečna likviduje podnikatele jak byrokracií, tak covidovými restrikcemi, a samozřejmě vláda stále víc dusí i všechny občany,“ řekl. Vládní restrikce podle něj občany zabíjí, označil je za šikanu. Miliony lidí podle něj žijí ve stresu a statisíce lidí zanedbalo kvůli omezenému přístupu k lékařské péči prevenci.

Straníky vyzval, aby vedli permanentní kampaň za svobodu a demokracii, čímž zároveň povedou kampaň i za SPD. Každý podle něj musí „programově bojovat na ulici“. Okamura věří, že SPD pomůže k úspěchu vznikající vláda. „O jejím zničujícím vlivu na naši zemi si nedělám iluze a pevně věříme, že parta složená z bruselofilských multikulturalistů, promigračních aktivistů a pološílených protižidovských anarchistů o iluze připraví i většinu národa,“ řekl.

SPD založil politik a podnikatel Okamura po rozkolu v hnutí Úsvit přímé demokracie v roce 2015. Členy hnutí se stali někteří poslanci zvolení do Sněmovny v roce 2013 na kandidátce Úsvitu. Ve volbách v říjnu 2017 získalo hnutí 22 mandátů za 10,64 procenta hlasů. V letošních volbách dostala SPD 9,56 procenta hlasů, což stačilo k získání 20 poslaneckých křesel.

Stano1963 ( 5. prosince 2021 20:17 )

jako majiteli SPD mu to zaměstnanci hodili, kdo by nehodil, toho by vyhodil. Druhý Úsvit již nebude, Okamura se již poučil

ANOzlodejum ( 5. prosince 2021 17:36 )

Okamura na Hrad! To bude ten správný český prezident!

sarina ( 5. prosince 2021 12:31 )

pokrok má v hlavě jen Babiše jinak vymalováno a budou jiné vlády ale pokrok bude vzpomínat jen Babiše, teď nevím jestli se do něj NEZAMILOVAL a proto o něm stále píše a tak si ho aspoň připomene, jinak to nevidím.

sarina ( 5. prosince 2021 08:50 )

pokrok možná to udělá místo Babiše až Slovák Síkala.

krapotkin ( 4. prosince 2021 17:25 )

Taky mi to připomíná doby před 35 lety, kdy byli kandidáti zvoleni na sjezdu jedné zločinecké partaje voleni jednomyslně. Někteří pak dostali i víc hlasů, než bylo v sále lidí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa