Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Oblačno 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Šéf Pirátů Bartoš je marod a zalehnul: Naordinoval si bylinný čaj, kapky na kašel a klid

Aktualizováno -
20. listopadu 2021
15:50
Autor: Jakub Veinlich, sova, ČTK - 
20. listopadu 2021
13:30

Na sněmu TOP 09 vystoupili kromě členů strany ve formě zdravice i předsedové partnerských koaličních stran. Předseda ODS Petr Fiala vyzval TOP 09, aby spolupráce obou stran s KDU-ČSL v rámci koalice Spolu pokračovala i příští rok v obecních a senátních volbách. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to podpořila. Zájem o užší spolupráci s TOP 09 projevil také předseda STAN Vít Rakušan, kteří ve sněmovních volbách kandidovali v koalici s Piráty. Za ty zdravici pronesla 1. místopředsedkyně strany Olga Richterová, neboť jejich stranický šéf Ivan Bartoš je nemocný. Detaily o svém stavu Bartoš prozradil pro Blesk Zprávy.

„Samotestování kvalitním antigenem v pořádku. Podle mě tedy podzimní nachlazení a veliké pracovní tempo. Už se to táhne od začátku týdne. Takže jsem nasadil standardní postup: od čtvrtka čtyři dny klidu, bylinný čaj, vitamíny, klidný režim, postel a kapky na kašel. Na sněmovnu budu fit. S paní předsedkyní jsme se domluvili už ve středu,“ napsal Bartoš Blesk Zprávám.

Bartoš odmítl, že by si zašel i na průkaznější PCR test. „Nevidím pro to důvod, udělal jsem si dva různé antigen testy v krátké době, jsem očkován, nemám covid příznaky a dodržuji opatření,“ uvedl šéf Pirátů a dodal také: „Tam, kde se pracovně pohybuji, dbáme přísnějších standardů. Nebyl jsem ani trasování. Nevidím pro to tedy důvod.“

Šéfa Pirátu zastihla nemoc v době, kdy celostátní fórum Pirátů hlasuje od páteční 10. hodiny o rozhodnutí vedení strany nominovat advokáta Michala Šalomouna do funkce ministra pro legislativu, který povede i Legislativní radu vlády. Ostatní kandidáty strana schválila na jaře před představením vládního týmu koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN), takže se o nich znovu rozhodovat nebude. Hlasování, do kterého se mohou zapojit všichni členové strany, potrvá do pondělního večera.

Zeman chce „vetovat“ Lipavského, Fiala na nominaci trvá

Seznam ministrů předal ve středu prezidentovi Miloši Zemanovi kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS). Vedle Šalomouna mají Piráty v kabinetu zastupovat právě předseda strany Ivan Bartoš, který bude vicepremiérem pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj, a bývalý poslanec Jan Lipavský, který by měl stanout v čele diplomacie. Lipavský je podle médií ministrem, kterého plánuje Zeman „vetovat“, Fiala však na své nominaci trvá.

V letošních říjnových volbách do Sněmovny kandidovali Piráti v koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), které však získalo díky preferenčním hlasům většinu z 37 mandátů. Piráti mají jen čtyři křesla ve Sněmovně, jsou ale součástí dohody dvou koalic (Piráti a STAN a koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která vyhrála volby) o vzniku společné koaliční vlády.

Poté, co se pro účast ve vládě vyslovily ostatní strany, schválili koaliční smlouvu a vstup strany do vlády v internetovém hlasování všech členů, které skončilo v pondělí, i Piráti. Pirátům by podle dohod měla připadnout ministerstva pro místní rozvoj a zahraničí a funkce ministra pro legislativu.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

dietr ( 22. listopadu 2021 14:07 )

Vy jste ale nevychovanci, je to taky člověk, tak co ty nemístné komentáře. Počkejme, až bude na Áru, pak si společně kopnem do mrtvoly

pindokukin ( 22. listopadu 2021 13:04 )

k.R.e.T.É.n.e

pindokukin ( 22. listopadu 2021 13:04 )

Nejvyšší je Sněžka,ty ***e se zavšivenejma dredama . SNĚŽKA.

Yarda ( 22. listopadu 2021 09:55 )

...Bartoloměj Pěšinka se stal ministrem. Francie se to bez valného údivu dověděla jednoho rána z novin, oznamujících, že byla zase jednou šťastně překonána jedna vládní krize....Dostal na starosti kolonie, prostě že to tak vyšlo. Neměl o koloniích páru, nebyl by je dovedl ani vyjmenovat, natož je ukázat na globusu. Řekl si, že to žádná vážná zábrana nebude. Svolal si náměstky a roztomile jim řekl: „Dělejte, jako bych tu nebyl.“ Zbytečná připomínka: dělali to tak stejně vždycky, ale bylo sympatické, když to jednou ministr upřímně řekl...

Yarda ( 22. listopadu 2021 09:54 )

...bývalý poslanec Jan Lipavský, který by měl stanout v čele diplomacie. Lipavský je podle médií ministrem, kterého plánuje Zeman „vetovat“, Fiala však na své nominaci trvá...
IMHO pan prezident by možná udělal nejlépe, kdyby panu Fialovi sdělil, že proti tomu pánovi má vážné námitky (a případně mu řekl jaké) a zeptal se ho, jestli na tom pánovi trvá a co případně udělá, když on bude trvat na tom, že toho pána jmenovat nebude. A kdyby pan Fiala na tom trval, ta mu odpověděl, ať si ho tam tedy nechá, ale že bude osobně ručit vládě i lidem co ho zvolili, že ten pán je pro tu funkci ten pravý.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa