Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Maláčová: ČSSD bude vyjednávat o levicové volební alianci s odboráři

Autor: ČTK - 
9. ledna 2021
20:15

Vedení ČSSD bude vyjednávat o levicové volební alianci s odboráři, nezávislými odborníky, regionálními uskupeními, případně dalšími subjekty, které mají k této straně programově blízko. Vedení k tomu dostalo mandát na předsednictvu strany, které se dnes uskutečnilo on-line. Na twitteru to uvedla místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Server SeznamZprávy.cz v uplynulých dnech napsal, že sociální demokraté jednají o volební spolupráci se Zelenými a chtějí zapojit i regionální hnutí. Podle webu jim však nenabízejí rovnocennou koalici, ale místa na vlastní kandidátce.

„Sociální demokracie bude vyjednávat o levicové volební alianci s odboráři, nezávislými odborníky, regionálními uskupeními a případně dalšími subjekty, ke kterým máme programově blízko,“ napsala dnes na twitteru Jana Maláčová (ČSSD).

Podle předvolebních průzkumů není jisté, jestli by sociální demokraté překročili pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Například podle modelu agentury Kantar CZ z loňského listopadu by ČSSD dostala 4,5 procenta hlasů, naopak z listopadového průzkumu agentury Median vyplynulo, že by stranu volilo sedm procent lidí. Volby do Sněmovny se uskuteční letos 8. a 9. října.

Sociální demokraté šli s podporou jiných stran v některých krajích už do loňských krajských voleb. Například hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) při nich vedl ve volbách kandidátku projektu 3PK, ve které vedle sociální demokracie bylo hnutí Společně pro kraj a nezávislí kandidáti.

Memorandum o spolupráci ve volbách už loni na podzim podepsaly ODS, KDU-ČSL a TOP 09, budou ve sněmovních volbách kandidovat společně v koalici. Volební koalici zvažují také Piráti a STAN. Širší vedení Starostů ji už schválilo, Piráti o schválení koaliční smlouvy hlasují v těchto dnech, výsledky by měly být známy v úterý.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

noel ( 9. ledna 2021 22:14 )

Vašej, vždy zásadovej, principiálnej strane nepomôžu ani odborári ba dá sa povedať, ani zázrak.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa