Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Zemanovo okolí prověřují policisté z NCOZ. Došlo k neposkytnutí pomoci?

Autor: ČTK, simao - 
27. října 2021
13:46

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly dnes servery Aktuálně.cz a Respekt.cz. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové podle serverů prověřují, zda v Lánech prezidentovi lidé nespáchali trestný čin neposkytnutí pomoci. Padlo však i další podezření.

Policisté zahájením úkonů trestního řízení reagují na sérii trestních oznámení, která státním zástupcům přišla v posledních dnech.

Státní zastupitelství v Praze 6 dozoruje prověřování možného padělání a přisvojení pravomoci úřední osoby. V obou případech hrozí případným pachatelům dva roky vězení.

„Nyní probíhá prvotní fáze přípravného řízení označená jako prověřování. Smyslem prověřování je objasnění a prověření skutečností, které mohou nasvědčovat tomu, že mohl být spáchán trestný čin,“ potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala, že žalobci podřízeného úřadu v Praze 6 se věcí zabývají.

Zeman leží stále na KARIM

Zeman je hospitalizován na klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny Ústřední vojenské nemocnice. Podle prezidentova ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala jsou důvodem komplikace provázející jeho chronické onemocnění.

„Ano stále platí, že pan prezident zůstává na KARIM,“ uvedla ve středu mluvčí ÚVN Jitka Zinke pro Blesk Zprávy. KARIM je Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Sanitka Zemana převezla do nemocnice v neděli 10. října ze zámku v Lánech, kde ho předtím navštívil premiér Andrej Babiš (ANO). Během hospitalizace prezident podepsal listinu o svolání zasedání nové Sněmovny na 8. listopadu. Video, na kterém Zeman v nemocnici dokument podepisuje, zveřejnil minulý čtvrtek vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Video CELÝ BRÍFINK: Oslavy 28. října na Hradě budou odloženy, přiznal Mynář. Změnit to může jen Zeman - Aleš Brunclík

 

tomik007 ( 28. října 2021 01:32 )

Uz prověřují, uz prověřují - na horách jeleny...🦌🦌🦌

7xov7 ( 28. října 2021 00:02 )

na čem dnes jedeš?

stemik ( 27. října 2021 23:10 )

brzuy pozna pravicova vebež nespokojenost občanu -oni už ted maji brutalni stach a neni divu

ginkogary ( 27. října 2021 21:55 )

šmankote, tolik péče o prezidenta a neposkytnutí pomoci? Nemocnice lítá jak hadr na holi kolem nemohoucího nemocného staříka, který už neví jestli je v Lánech, na Hradě či v nemocnici..
Nakonec to hodí na nemocnici bez ohledu ,že Zeman se k tomu jak to s ním je se prochlastal sám a dobrovolně.
V jeho věku jsou i jiní stařící zcela fit a dokonce jim to i myslí bez toho aby cosi počmárli a mleli songy, citáty v němčině.

7xov7 ( 27. října 2021 21:07 )

To jsme si satanas všimli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa