Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

„Končím s politikou a nikdy už více.“ Babišův exministr odchází, ještě loni chtěl do Senátu

Autor: ČTK - 
8. června 2021
16:10

Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař se rozhodl definitivně odejít z politiky, na konci minulého týdne složil z osobních důvodů mandát přerovského zastupitele. Prachař dříve reprezentoval barvy hnutí ANO, ze kterého vystoupil, a do zastupitelstva byl zvolen jako lídr kandidátky STAN. Společně s ním rezignoval na post zastupitele také jeho kolega z kandidátky lékař Martin Trhlík. Náhradníci na jejich místo se zatím nevyjádřili, řekla v úterý ČTK mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Prachař se stal zastupitelem v říjnu 2018, kdy společně s Martinem Trhlíkem získali pro Starosty a nezávislé v zastupitelstvu nově dva mandáty. Rezignaci oznámil přerovskému primátorovi v pátek minulý týden. „Nebylo to nic, co by souviselo s politikou. Jsou to zdravotní a osobní důvody. Prošel jsem si zdravotními komplikacemi a v necelých šedesáti letech jsem si přehodnotil priority. Definitivně končím s politikou a nikdy už více,“ řekl v úterý ČTK Prachař.

Z hnutí ANO vystoupil v prosinci 2015, důvodem byl postoj hnutí v kauze stavby cyklověže v Přerově, o kterou se zajímala na základě trestního oznámení policie. Prachař, který tehdy pracoval pro město jako dopravní expert, čelil podezření kvůli možnému střetu zájmů, podle policie se však podezření neprokázalo. Podle Prachaře se za něj regionální pobočka vedená Petrem Vránou tehdy nepostavila. Od té doby byl nestraník, STAN přivedl do zastupitelstva na podzim 2018 jako jejich lídr.

Loni se Antonín Prachař rozhodl kandidovat do Senátu jako nestraník, získal prostřednictvím petice i potřebných tisíc podpisů oprávněných voličů. Ve volbách však neuspěl, získal tehdy v prvním kole 2533 hlasů voličů, což bylo 7,09 procenta.

marmat ( 8. června 2021 22:47 )

V ANO tomíčku ho vytrtkali ven už před 6ti lety !

marmat ( 8. června 2021 22:46 )

Tento pán je už od 2015 NIKDO !

marmat ( 8. června 2021 22:45 )

Sašo- Píšete nám zmatečně a hystericky z Moskvy ?

marmat ( 8. června 2021 22:44 )

kwido: Už zase fejkujete ? Mizerně, ale neúnavně ?
Musíte číst i články-nejen podivné titulky (Anti-Babiš)!
Tento pán opustil ANO před 6 lety !!!

kwido ( 8. června 2021 19:22 )

Už zase! Jentakdááááááááál, každý týden dva odpadli

Zobrazit celou diskusi
Další videa