Neděle 9. května 2021
Svátek slaví Ctibor, zítra Blažena
Jasno 22°C

Hamáček přivedl na ministerstvo šedou eminenci ČSSD. Jaroš figuroval u předražených zakázek

Aktualizováno -
14. dubna 2021
13:42
Autor: ČTK - 
13. dubna 2021
11:11

Novým náměstkem na ministerstvu zahraničí se stal sociální demokrat Pavel Jaroš, který v Černínském paláci před lety působil za éry Jana Kavana jako tajemník. Nastupuje ve chvíli, kdy ministerstvo zahraničí po odvolání svého stranického kolegy Tomáše Petříčka dočasně řídí Jan Hamáček. 

Petříčka prezident Miloš Zeman odvolal v pondělí poté, co to navrhl Hamáček a oficiálně na Hrad předložil premiér Andrej Babiš (ANO). 

Jaroš už na ministerstvu zahraničí pracoval. Za éry ministra Jana Kavana nahradil ve funkci tajemníka Karla Srbu, který musel skončit kvůli skandálu s nevýhodným pronájmem Českého domu v Moskvě. Spolu se Srbou byl Jaroš obžalovaný kvůli předraženým rekonstrukcím českých ambasád, kvůli nedostatku důkazů ale byli oba zproštěni, uvedly Seznam Zprávy.

Jaroš je v médiích označován za šedou eminenci sociální demokracie nejen v hlavním městě. Byl místostarostou Prahy 13 i členem dozorčí rady Českých drah, před několika lety chtěl kandidovat na šéfa pražské ČSSD, působil ve státní agentuře CzechInvest nebo řídil městský podnik 4-Energetická. V době, kdy byl Zaorálek ministrem zahraničí, působil jako jeho ekonomický poradce, poznamenaly Seznam Zprávy.

Video Hamáček jako dvojče Havlíčka: Superministrování je nesmysl. Zaorálek ustoupí, míní politolog - Markéta Volfová, Lukáš Červený

tomik007 ( 14. dubna 2021 18:26 )

ANO - a je to cim dal tím lepší 😹

ingmarie ( 14. dubna 2021 15:34 )

Jaroš je v Praze známá provařená kapsa

hradnihulvat ( 14. dubna 2021 14:10 )

Je-li největším ***em sám premiér, pak není divu, že ti pod ním jsou také ***i. Tyto ***y smetou až podzimní volby. Pokud tito ***i do té doby nepřivedou Česko k úplné katastrofě.Několik tisíc lidí během této pandemie zemřela zbytečně kvůli neschopnosti a stupiditě Bureše a jeho vlády. Dokonce už i komunistům došlo, jaké neschopné hlupáky podporovali.

pokrok ( 13. dubna 2021 14:59 )

Hamáček celou ČSSD - PŘEDAL do SVĚŘENECKÉHO FONDU
ANDRÉŠE BABIŠE agenta č. 25085,-
nad kterým drží patronát sám Miloš Zeman z Dukovan!

dostojevskij ( 13. dubna 2021 13:40 )

Není nis jednoduššího!! U všeho jsou podpisy!! Zabavit majetky!! Jednou pro vždy a začít od Grosse!!!!Čistější jak křišťál!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa