Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Exmanželka Hamáčka má flek ve Sněmovně: Z „první dámy“ ČSSD asistentkou poslankyně ANO

Aktualizováno -
12. února 2021
11:09
Autor: Jakub Tomek, vei - 
12. února 2021
10:30

Po rozvodu vyměnila oranžový kabát za tmavě modrý. Exmanželka šéfa ČSSD Jana Hamáčka (42) a někdejší paní vicepremiérová Kamila Hamáčková (46) totiž přestoupila ke konkurenci. Jak zjistil Blesk, stala se od ledna asistentkou poslankyně z hnutí ANO Jany Pastuchové (55).

Jak se vlastně stane, že bývalá žena šéfa ČSSD zakotvila zrovna u poslankyně za ANO? Pastuchové skončila po sedmi letech asistentka, a tak se musela poohlédnout po náhradě. „S paní Hamáčkovou se znám dlouho a potřebuji spíš radit s PR články, ale dělá pro mě úplně všechno,“ řekla Blesku poslankyně, která pracuje i pro libereckou záchranku. Tam se zřejmě jejich cesty protnuly, jelikož jako mluvčí tam působí i Hamáčková.

Budou se potkávat?

Její nová asistentka se ale ještě ve Sněmovně příliš neukázala. „Pracuje pro mě krátce a vzhledem k pandemii spolupracujeme hlavně on-line,“ prozradila Blesku Pastuchová.

Hamáček má se svojí exmanželkou dva syny a je dost pravděpodobné, že se teď bude s jejich matkou potkávat i v práci. „Je to trochu paradox, že pracuje pro mě, mluvily jsme o tom. Kamila mi říkala, že je to její kapitola života a že se kvůli tomu přejmenovávat nebude,“ dodala zákonodárkyně.

Pracovala i pro Paroubka

Pro vicepremiéra nešlo v případě nového místa jeho exmanželky o překvapení. „Moje bývalá žena mě předem informovala, že se dohodla na spolupráci s paní poslankyní Pastuchovou,“ potvrdil Blesk Zprávám vicepremiér Hamáček.

Kamila Hamáčková - ještě jako Kamila Čeřovská -  v minulosti působila i jako asistentka Jiřího Paroubka, někdejšího předsedy sociálních demokratů a premiéra. V roce 2006 nastoupila do jeho ústecké poslanecké kanceláře.

Kolik berou pomocníci

Každý člen dolní komory může čerpat příspěvek na asistenty ve výši 49 tisíc korun. Pokud jich má více, musí částku mezi ně rozdělit. Podle sněmovního webu má poslankyně Jana Pastuchová kromě Hamáčkové ještě další dvě asistentky.

„Podržtašky“ Hašek i Kavan

Mezi asistenty se ve Sněmovně pohybují i další známé tváře. Například jihomoravský exhejtman Michal Hašek (44, ČSSD), který je k ruce poslanci Jiřímu Běhounkovi (68, za ČSSD). V dolní komoře lze narazit i na exministra zahraničí Jana Kavana (74, ČSSD), který radí zákonodárci Jaroslavu Foldynovi (60, SPD). A flek v dolní komoře má i bývalý odborový předák Jaroslav Zavadil (76), jenž své zkušenosti předává poslanci Davidu Kasalovi (52, ANO).

Rozvod po 13 letech

Stejně jako jeho předchůdce v čele ČSSD Bohuslava Sobotku (49) a Jiřího Paroubka (68) potkal krach manželství i současného šéfa Jana Hamáčka. Ten odchod od manželky Kamily oznámil loni v lednu a pár týdnů po oficiálním potvrzení rozvodu se 31. července oženil s bývalou klíčovou spolupracovnicí expremiéra Mirka Topolánka (64) Gabrielou Kloudovou (39). „Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte. S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se a dneska jsme se vzali,“ oznámil tehdy na sociálních sítích Hamáček.

Video  Hamáček o postizích pro „hříšníky“: Někteří lidé opakovaně narušují opatření. Ale nechystáme nový registr hříšníků.  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

Maximilian ( 13. února 2021 04:17 )

Hamáček se potrestal za vládnutí sám -novou veselkou

prochaskanamoste ( 12. února 2021 21:56 )

A Hamáček, má oči? Jeho manželka a dvě děti a vyměnil je za to koště rozcuchyný??? Za chvíli bude litovat. Paní Kamila by měla vydržet, bude žadonit a chtít zpět. Ty chlapi přemýšlejí fakt jen tím tajtrdlíkem za zipem.

blamal ( 12. února 2021 19:27 )

No ta druha na to uhli fakt nevypada.

blamal ( 12. února 2021 19:25 )

Plat asistentů zákonodárců je součástí tzv. náhrad, které poslanci čerpají ke svému platu. Náhrady výdajů spojených s výkonem funkce se týkají i platů asistentů, kterým mohou z veřejných peněz vyplácet až 45 000 měsíčně, takže z tohoto budgetu může poslanec či senátor platit buď jednoho, nebo více asistentů- pak těch 45 tisíc mezi ně dělí. Jde o veřejně dostupnou informaci.

František Los ( 12. února 2021 17:50 )

Je zajímavé, že žádný "investigativní" novinář nebo redaktor z České tv toto neodhalil!! Parazit jeden vedle druhého, je třeba je vypráskat bičem. Piráti na šli jinak, tam se volí do parlamentu rovnou celé rodiny, proč troškařit!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa