Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Ženy šéfa ČSSD Hamáčka: Jako den a noc. Tichá tmavovláska versus známá blondýnka

Autor: Jakub Kopřiva - 
2. srpna 2020
05:00

Dvě osudové ženy vicepremiéra Jana Hamáčka (41, ČSSD) snad nemohou být rozdílnější. Jeho první manželka Kamila (45) je nenápadná tmavovláska, o které se toho moc neví. To blondýnce a novopečené paní ministrové Gabriele Kloudové (38) není pozornost médií cizí.

Vicepremiér se stal podruhé ženáčem v pátek odpoledne, kdy si v Praze řekl „ano“ se svojí vyvolenou Kloudovou. Obřad laděný do bílé barvy se ale novomanželé snažili utajit, když neřekli ani místo, ani čas svého velkého okamžiku. O radost se ale politik podělil s lidmi na sociálních sítích.

„Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte. S Gábinou jsme se potkali při práci a zamilovali jsme se,“ uvedl Hamáček. O vztahu ministra a jeho nové paní se v kuloárech šuškalo už delší dobu. „Byl bych strašně rád, kdybyste z toho měli alespoň poloviční radost jako my dva. I ministr má přece právo na štěstí, no ne?“ dodal vicepremiér.

Muži nové „paní H.“

Kloudová se už více než 10 let pohybuje ve vysoké politice. A není divu, že i její partneři jsou v tomto prostředí zběhlí. Vztah udržovala s vlivným pražským sociálním demokratem Karlem Březinou. Ten byl dokonce ministrem v Zemanově vládě. Ale jejich vztah byl prý po italsku. Politik svého času platil za playboye, byl ženatý se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou (45), s níž má dceru Bibianu (16). Figuroval také v kauze rozdělování sportovních dotací, kdy byl zadržen na jeden den policií, když dělal poradce ministryni Valachové. Pak své místo opustil. Březina nakonec vyklidil pozice, když se v posledních volbách nedostal do Zastupitelstva Prahy 15.

Kloudová byla také vdaná za Jiřího Vávru, někdejšího člena TOP 09 a bývalého náměstka pražského primátora. Vávra byl také podnikatel a spoluzakládal v Česku odnož deníku Metro, jehož byl šéfredaktorem. Stejnou pozici měl také v týdeníku Květy. V roce 2014 byl zvolen do Zastupitelstva Prahy 20, po pár dnech ale na funkci rezignoval. Po sporech s někdejším primátorem Tomášem Hudečkem (41) nakonec odešel – stejně jako jeho rival – z „topky“.

Kdo je Kamila Hamáčková?

  • S Hamáčkem spolu žili 13 let a mají dvě děti, syny Lukáše (13) a Matyáše (10), rozvedeni byli v červnu.
  • Pracovala jako mluvčí mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice.
  • V roce 2016 se vrhla na podnikání, kdy získala podíl ve webu i60.cz. Podle MF DNES na vyhledávač služeb pro seniory získala dotaci od tří tehdejších hejtmanů v barvách ČSSD. Tedy od kolegů jejího exmanžela. Částka byla 300 tisíc korun, odborníci ale vyčíslili hodnotu vyhledávače na desetinu.
  • Hamáčková odmítla, že by za získání peněz nějak lobbovala, taktéž odmítla jakýkoliv střet zájmů.

Kdo je Gabriela Kloudová? 

  • Do povědomí se zapsala jako pravá ruka premiéra Mirka Topolánka (64).
  • V letech 2010 až 2014 byla pražskou zastupitelkou v barvách ODS, s partají se ale rozkmotřila a ve sněmovních volbách 2013 se ucházela o poslanecké křeslo za uskupení Hlavu vzhůru. To ale pohořelo.
  • Od roku 2014 pracovala na Úřadu vlády ČR v týmu tehdejšího vicepremiéra Pavla Bělobrádka (43, KDU-ČSL). Od něj pak po roce 2017 přešla právě k Hamáčkovi.
  • Kloudová byla vdaná za exnáměstka pražského primátora Jiřího Vávru (60), na svatbě jim byl svědčit Topolánek. Ještě před tím si byla blondýnka blízká se sociálním demokratem Karlem Březinou (47).

JenTak13 ( 3. srpna 2020 18:43 )

Evka4 ( 3. srpna 2020 16:41 )

To je tak, když chlapovi spadne mozek do kalhot. Kdyby se ovládl alespoń kvůli těm malým klukům. O manželku nemám strach, ta si chlapa najde, ale ty děti to neponesou dobře...Přeju Hamáčkovi, aby dopadl jak Nečas a tahle krasava ho tahala na špagátě, jako čokla..

blamal ( 3. srpna 2020 09:51 )

Casove posuny?!?😂😂😂😂😂😂😂 Rozvedla ho ta jeho kolotocarka, a kecy o rozvodovem rizeni v dobe, kdy se potkali, jsou jenom pro okouzlene koblihare.

severin ( 2. srpna 2020 22:41 )

Pane bože ! Omrda-l to kde kdo, a on uteče od 2.děcek a hodné manželky a vezme si to. A vůbec mu nevadí, když se s ní někde ukáže, že "kolegové" vědí, jakou ji má a jak jí to jde ! kdyby byl šéfem socanů dnes Zimola, tak by zjevěn rozvedla jeho. nemohu si pomoci, ale Hamáček jak vthledme, tak vyjadřováním, pohyby -vším mi připadá jako vesnický buran, aniž bych to myslela zle. Prostě takhle vypadá.Ale vidím, že v té pali-ci mu něco schází. Takhle se znemožnit a ještě se chválí, že šel za štěstím - to tomu dal korunu !

otrusnik ( 2. srpna 2020 22:30 )

Nesoudím , ale čas ukáže jestli to bylo dobré rozhodnutí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud