Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Nečekaná „čistka“ v ČT: Radní odvolali důležitou komisi. „Je to problém,“ zní z vedení

Autor: ČTK - 
12. listopadu 2020
15:40

Rada České televize na svém středečním zasedání odvolala pětičlennou dozorčí komisi. Důvodem jsou vážné výhrady k práci komise jako poradního orgánu rady. Vyplývá to ze záznamu jednání rady. Vyjádření členů rady ČTK shání.

Odvolání dozorčí komise navrhla radní Hana Lipovská. Pro návrh hlasovalo deset radních z 13 přítomných. Zdržel se předseda René Kühn a proti hlasovali radní Martin Doktor a Zdeněk Šarapatka. „Neslyšel jsem praktické zdůvodnění, proč měla být dozorčí komise za této situace odvolána. Volání po krvi bylo naplněno,“ konstatoval Šarapatka.

Dozorčí komise je podle vedení ČT odborným garantem rady při kontrole hospodaření a vyjadřuje se zpravidla ke všem důležitým ekonomickým otázkám.

Odvolání komise v době, kdy na základě požadavků Rady ČT management předložil nové dlouhodobé plány ČT, kdy potřebuje schválit kvůli dopadům covidu změny v rozpočtu letošním a sestavuje rozpočet na rok 2021, je značně problematické. ČT tím na neznámou dobu ztrácí odborného partnera pro diskusi o těchto zásadních záležitostech fungování instituce a rada jakékoli odborné zázemí pro posouzení strategických materiálů,“ řekla ČTK mluvčí ČT Karolína Blinková.

Jmenováním nové dozorčí komise se bude Rada ČT zabývat na svém nejbližším zasedání. Mezi zasedáními budou radní podle Kühna konzultovat procesní průběh dalších kroků.

denisz ( 14. listopadu 2020 14:17 )

Byla odvoláni nekvalitní loajální dozorčí rada ČT.
Nešlo o odvolání dozorčí komise ‚bez varování. Již
mnoho měsíců byla nespokojenost dávána najevo.
Problém pozemků pod ostravským studiem ČT, kde hrozí
koupě soukromníkem a zamezení přístupu. ČT má na
pozemky uzavřenou předkupní smlouvu. Ta vyprší již
19. 11. 2020 a Rada ČT teď dostala koupi ke schválení.
Většina členů Rady ČT svým poradcům z dozorčí rady
přestala věřil, většinově je odvolali. Odvolání navrhla
důsledná čestná radní Lipovská.
Rakušan,Drahoš se svoji demagogii jen zase ztrapnili.Lide
si pak o nich řeknou,že jsou neschopní šmejdi neodborníci.
Právě politici, kteří nejvíce křičí, že hrozí politická
likvidace ČT, jsou těmi, co se snaží ovlivnit členy Rady
ČT v jejich činnosti.

MAMKA2316 ( 13. listopadu 2020 11:17 )

DO ŠKODOVKY JE POSLAT MAKAT NA LINKU !!!!! AŽ DO DUCHODU !!TIM ASI MYŠLENO CELÉ VEDENI ČT A DVĚ TŘETINY KOMENTATORU NE ???„Jde o jiný biologický druh, netvora či nelidu, který jen dokáže mistrně využívat city jiných, přitom sám nic necítí, pouze to předstírá. Dokáže mluvit o lásce, o rodině, přitom jeho rodina je rozpadlá. Když se podíváte na politické špičky, většina z nich má velmi patologické vztahy, rozvádí se, střídají partnerky, jejich děti stůňou,“ vyjmenovával Hnízdil. Vzhledem k tomu, že psychopatie není nemoc, nedá se léčit. Proto je podle odborníků radno se těmto jedincům vyhýbat. Na první pohled je poznáte jen těžko. Jsou dokonale oblečení, jazykově vybavení, inteligentní, charismatičtí, ale současně také naprosto bezohlední, zničující a arogantní. Když se člověk setká s psychopatem, musí si tedy dávat pozor hlavně sám na sebe. Jan Hnízdil o tom ví své. „Když ke mně přijde psychopat a já s ním strávím hodinu, jsem potom úplně utahaný. Vycucávají z vás totiž energii. A funguje to i na dálku. Třeba když si, nedej bože, pustíte v neděli odpoledne Otázky Václava Moravce, kde se baví s nějakým špičkovým českým politikem. Za chvíli už je vám nevolno, zvedá se vám žaludek, motá se hlava. To je klasický příklad.“ Vzhledem k tomu, že psychopatie není nemoc, nedá se léčit. Proto je podle odborníků radno se těmto jedincům vyhýbat. „Potkáte-li psychopata, jediná možná komunikace s ním je žádná komunikace. Vezměte nohy na ramena a utíkejte, pokud můžete. Na ně prostě léky ani terapie nezabírají. Právě naopak, pokud psychopatov

Čtěte také:
Důchdoci, ilustrační fotografie
Češi se chtějí mít v důchodu dobře.

marmat ( 12. listopadu 2020 22:20 )

Žádný strom neroste do nebe !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa