Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Babiš se čílí, má jisté jen 3 hejtmany z 10 vítězství: „Mají jasný příkaz obejít ANO“

Aktualizováno -
7. října 2020
18:52
Autor: ČTK - 
7. října 2020
18:07

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš doufá ve spolupráci s novými hejtmany, i když většina bude z opozice. V rozhovoru pro Rádio Z dnes uvedl, že do koaličních jednání v krajích zasahuje příkaz opozičních centrál obejít ANO. „Údajně mají jasný příkaz obejít ANO, je to příprava na sněmovní volby,“ řekl a doplnil, že ho to mrzí, protože programově má ANO se stranami mnoho společného.

„Většina hejtmanů bude z opozice, uvidíme, zda s námi budou spolupracovat,“ konstatoval premiér Andrej Babiš ve středu v rozhovoru pro Rádio Z.

Doplnil, že vláda v posledních letech investovala do oprav silnic nižších tříd, které jsou ve správě regionů, a zaplatila v krajích i ochranné pomůcky či odměny záchranářů a pracovníků v sociálních službách za práci v době koronaviru. Babiš zopakoval, že vázla komunikace mezi kraji a ministerstvem zdravotnictví, což má vyřešit vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) jako šéf Ústředního krizového štábu.

Kraje nyní zastupuje v krizovém štábu i vládní radě pro zdravotní rizika hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD). ČTK v úterý řekl, že nové hejtmany svolá k jednání Asociace krajů, až budou ustavena zastupitelstva a noví hejtmani zvoleni. Předpokládá, že se tak stane nejdřív v listopadu. Asociace si pak zvolí nové vedení.

ANO: 3 hejtmani z 10 vítězství?

Zatím je po krajských volbách zřejmě rozhodnuto, kdo povede kraj, v devíti regionech.

Hnutí ANO, které letošní volby vyhrálo v deseti ze 13 regionů, má zatím jisté dva hejtmany. V čele Moravskoslezského kraje stane opět Ivo Vondrák (ANO), koaliční dohodu podepsali zástupci koalice v úterý, v Ústeckém kraji dnes uzavřelo ANO memorandum s druhou ODS a Spojenci pro kraj. Hejtmanem bude Jan Schiller (ANO).

Zlínskému kraji by pak měla vládnout koalice ANO, Pirátů, ODS a ČSSD v čele s hejtmanem Radimem Holišem (ANO).

Video  Babiš pro Blesk o volbách, obcházení v krajích i nepoměru mezi covidem a rakovinou.  - Blesk - Jakub Veinlich, Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Hejtmana by mohlo mít hnutí ANO v Plzeňském a Karlovarském kraji, kde se o možných koalicích stále jedná.

V Karlovarském kraji však s ANO o koalici odmítli jednat Piráti. A v Plzeňském kraji pak dvojice spojenců Piráti a STAN nabídli křeslo hejtmana ODS, která se chce rozhodnout až po 2. kole senátních voleb.

V Pardubickém, Jihočeském a v Jihomoravském kraji a na Vysočině sice ANO zvítězilo, ale obešly ho další strany, které utvořily koalice bez ANO – a hejtmani mají být z ČSSD (Martin Netoličký), ODS (Martin Kuba) a KDU-ČSL (Jan Grolich).

Koalice jsou dohodnuté také ve třech krajích, kde hnutí ANO nevyhrálo. Středočeský kraj povede Petra Pecková (STAN), Královéhradecký Martin Červíček (ODS) a Liberecký Martin Půta (SLK).

Video  „Přijít, vymačkat a vyhodit.“ Koalice s Babišem se podle Kubáčka příliš nevyplácejí.  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

luder ( 10. října 2020 13:22 )

Ti co vyřvávají proti StB! A co tihle? Agent StB Havel (Tomis), prezident, zvolený komunisty ( člen KSČ 1962 – 1966), agent StB Dienstbier st. ministr, Jan Ruml (pastýř) ministr vnitra, poté další agenti StB - ministři Vondra, Kocáb (MUK ve službách KG, potom prof. P.Eben (Petřík), Vlasta Chramostová (Klára), umělec Bartoška (Narcis), Přeučil (Klaun), Václav Neckář (Bacil), Smoljak Ladislav (Stožický), JanTříska (Toman) Kavan (Kato), Dominik Hašek (hokejista), rež.Vorlíček (Vašek), europoslanec za TOP 3% Štětina (Plavec), kandidáti na prezidenta agent StB pedofil Drahoš (BAS) a agent StB Horáček (Sázkař), atd - ttp://www.rac-bohe­mia.sz­m.co­m/stb­.htm. Tak nevím, co ty vyfetované havloidní mozky mají proti StB. Opravdu to nechápu.

marmat ( 8. října 2020 19:01 )

zemanbures09.39: Asi máte brejle jako dna od jogurtu
a naslouchátka bez baterek....
Protože jste si premiéra nějak "vykonstruoval" podle Kalouska a Pekarové !?
Nesmíte sbaštit všechno, co Vám trollům naservíruje sponzor

marmat ( 8. října 2020 18:56 )

bigoseman: Tu TOTALITNÍ...ničící i celé rodiny...
To snad "opozice" nepředvede...
Teda už NIKDY-NIKDO !!!

hejhej ( 8. října 2020 13:53 )

Zářný příklad opožumpy, že jim na voličích vůbec nezáleží.Jejich primitivní, špinavá politika spočívá jenom v odsunutí vítěze voleb a jsou schopni se trapně pospojovat.
Proč pak chodit k volbám, když si politické špíny udělají, co chtějí. A takovou špínu, hnus nazývá opožumpa demokracii.

gejzovic ( 8. října 2020 09:18 )

Nic noveho jenom Babiš nic jineho neni v programu,ukaž te co umite zati velke H.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa