Slepice v klecích i sucho si na hlasy poslanců počkají. Dojde na ně po prázdninách

Autor: ČTK - 
8. července 2020
19:40

O zákazu klecových chovů slepic, o opatřeních proti suchu nebo o nové odpadové legislativě bude Sněmovna hlasovat patrně až v září. Červencovou řádnou schůzi dnes poslanci ukončili. Před takzvanými parlamentními prázdninami se ale ještě sejdou ve čtvrtek a v pátek na dvou mimořádných schůzích.

Ve čtvrtek budou poslanci debatovat zejména o situaci ohledně koronaviru na Karvinsku a o fondu obnovy Evropské unie. Měli by také schvalovat seznam lidí, které Sněmovna navrhne prezidentovi Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. V pátek se Sněmovna sejde ke zrychlenému schvalování příspěvků lidem pracujícím na dohody za ztráty způsobené opatřeními proti koronaviru a k úvodnímu kolu diskuse k návrhu na zavedení paušální daně pro živnostníky.

Červencovou řádnou schůzi Sněmovna ukončila vyřazením neprojednaných bodů z programu na návrh svého předsedy Radka Vondráčka (ANO). Uvedl, že jde o dohodu předsedů poslaneckých klubů, které reprezentují v dolní komoře většinu.

Zákaz klecových chovů slepic poslanci navrhují do vládní novely o ochraně zvířat, která zejména zakazuje takzvané množírny. Přijímání přísnějších opatření proti suchu má umožnit vodní novela. Předpokládá například vznik komisí, které by v době sucha mohly například zakázat povolené odběry vody nebo nařídit vlastníkovi vodohospodářského zařízení jeho zprovoznění. Proti suchu míří i další předloha v závěrečném kole, podle níž se budou moci vodohospodářská opatření provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích.

Ze čtveřice nových odpadových předloh Sněmovna zatím hlasovala jen o několika pozměňovacích návrzích k novému zákonu o odpadech. Má zejména odložit konec skládkování o šest let na rok 2030.

Video „Epidemii jsme zvládli dobře.“ Hygienička Rážová o práci svých kolegů a taky o vyčerpání. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud