Aktuálně hygienici v kraji evidují od počátku pandemie 2122 nemocných, minulý pátek jich bylo 1887. Největší přírůstky připadají na Karvinsko a Frýdecko-Místecko, kde jsou lokální ohniska nákazy. Během týdne v souvislosti s koronavirem zemřel jeden člověk, k dnešnímu ránu bylo 59 zemřelých.

Na Darkově se situace uklidňuje

Největší nárůst za týden opět hlásí Karvinsko, kde se hygienici několik týdnů museli zabývat nakaženými na Dole Darkov těžební společnosti OKD. Počet nových případů souvisejících s tímto ohniskem je ale v posledních dnech malý a situace se podle hygieniků uklidnila.

Ve čtvrtek ale hygienici nařídili plošné testování na dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih, které začalo v pátek. Za posledních několik týdnů totiž na těchto dolech evidují 149 nakažených.

V okrese Karviná za týden přibylo 158 nemocných, minulý pátek jich tam bylo 706 a k dnešnímu ránu 864. Větší nárůst zaznamenalo také Frýdecko-Místecku, kde se hromadná nákaza vyskytla v Domově Důstojnost v Nýdku. V okrese je od počátku pandemie 382 nakažených, o 55 více než před týdnem.

Fotogalerie
24 fotografií