Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Koronavirus ve Frýdku-Místku: Gynekologie, kterou zavřeli kvůli nakažené sestřičce, opět funguje

Autor: ČTK, rum - 
26. března 2020
14:19

Nemocnice ve Frýdku-Místku od čtvrtečního poledne znovu otevřela své gynekologicko-porodní oddělení. Uzavřeno bylo kvůli prokázané nákaze COVID-19 u zdravotní sestry. Ta se nakazila patrně od nějakého pacienta.

Oddělení dočasně přerušilo provoz 13. března. U zdravotnice se jednalo o takzvanou komunitní nákazu, necestovala do žádných rizikových míst. Přesto se nevyhnula kritice, v otevřeném dopise se jí ale zastalo i vedení nemocnice.

„Všem zdravotníkům, kterým skončila karanténa, byl udělán test na COVID-19 a u všech byl negativní, proto můžeme obnovit provoz na našem gynekologicko-porodním oddělení,“ uvedla nemocnice v prohlášení na svých facebookových stránkách.

Rodit jen s rouškou

Na porodním oddělení bude provoz bez omezení. „Musíme však respektovat nařízení vlády ČR, která zakázala přítomnost otců u porodu. To se týká také přítomnosti otců těsně po porodu a připomínáme, že stále platí zákaz návštěv,“ stojí v prohlášení nemocnice. Rodičky by si do porodnice měly rovněž přinést dostatečný počet roušek.

Gynekologické oddělení nemocnice bude zatím řešit veškeré akutní případy a provádět akutní ambulantní zákroky, jako jsou například interrupce. K plánovaným vyšetřením a operacím se ale vrátí až po odvolání aktuální epidemiologické situace.

 

V Moravskoslezském kraji je k dnešnímu dopoledni 179 lidí s nemocí COVID-19. Od středečního večera přibylo 20 nakažených. Na Frýdecko-Místecku je 62 lidí s prokázanou nákazou. Jedna žena se už vyléčila. V Ostravě a okolí je 42 nemocných. Na Opavsku je 23 nemocných, na Karvinsku pak 28, na Bruntálsku 16. Nejméně, osm případů koronavirové nákazy, evidují hygienici na Novojičínsku.

VIDEO: Hasiči Středočeského kraje natočili zábavné video, jak tancem bojovat proti koronaviru.

Video  Hasiči Středočeského kraje natočili zábavné video, jak tancem bojovat proti koronaviru.  - Twitter/Hasiči Středočeského kraje
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa