Chirurgové aktuálně dělají pouze akutní operace. Plánované zákroky jsou zastaveny.

„Vedení nemocnice ve spolupráci s hygieniky podniklo potřebné kroky, aby se nákaza nešířila dál. Pozitivně testované zdravotní sestry a všichni, kdo s nimi byli v kontaktu, jsou z nařízení hygieniků v karanténě. Další opatření vyplynou z vývoje situace,“ uvedla Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.

Nakazila je pacientka

Jde o zdravotní sestry z oddělení Chirurgie 2. Všichni pacienti chirurgie budou otestováni na koronavirus. Laboratorní PCR testy podstoupí také všichni zaměstnanci chirurgie včetně dalších lidí, kteří byli v kontaktu s pozitivně testovanými zdravotními sestrami. Zároveň bude v místě provedena plošná dezinfekce.

„Zdravotní sestry se s největší pravděpodobností nakazily od pacientky, která byla od ledna hospitalizována na sociálním lůžku v orlovské nemocnici. Kvůli zhoršení zdravotního stavu byla bez příznaků koronavirové nákazy začátkem června převezena na chirurgii do Karviné a poté do Léčebny dlouhodobě nemocných,“ uvedla Chlebounová.

Právě díky přesunu na LDN se na onemocnění ženy přišlo. Všichni nově příchozí pacienti totiž před přijetím musí podstoupit test na koronavirus. Pacientka tedy absolvovala PCR test.

„Přestože neměla žádné příznaky onemocnění covid-19, testy vyšly pozitivní. Pacientka je nyní hospitalizovaná na infekčním oddělení havířovské nemocnice,“ dodala Chlebounová.

Karvinsko má aktuálně nejvyšší počet nakažených v regionu. Důvodem je ohnisko koronaviru v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné. Od počátku pandemie onemocnělo covidem-19 už 1675 lidí, 543 nemocných připadá právě na Karvinsko.

VIDEO: Babiš odmítá strašení druhou vlnou pandemie koronaviru. Nikdy už nebudeme dělat plošné opatření, slíbil.

Video
délka: 02:33.40

Babiš odmítá strašení druhou vlnou pandemie koronaviru. Nikdy už nebudeme dělat plošné opatření, slíbil. 

Fotogalerie
31 fotografií