Nezištná láska od Kalouska a vzpomínka Babišovy Vivien. Mamince Ivaně děkuje i Trumpova dcera

Autor: sab - 
10. května 2020
16:57

Mezi koronavirovými tématy, ke kterým se v poslední době politici zejména vyjadřují, se v neděli našla chvilka pro vzpomínky a slova díků. Na Den matek děkovali svým maminkám představitelé Česka i zahraničí. Přidala se slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka. Fotku s dcerou přidala česká ministryně financí Alena Schillerová.

V Česku se stále šíří nákaza koronavirem a i když se opatření postupně uvolňují, návštěvy starších nepodnikají ani politici. Ministr vnitra Jan Hamáček se už dřív nechal slyšet, že za babičkou nejezdí vůbec. Většina politiků tak na sociálních sítích sdílela starší rodinné fotografie. Důvod byl jasný - Den matek, který na neděli připadl.

Pokorný a láskyplný vzkaz všem maminkám na twitter napsal šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek: „Dnes je Den matek. Dovolte, milé maminky, abych Vám složil svůj hold za Vaši obětavost a nezištnou lásku. Přeji Vám co nejvíce radosti, kterou máte a budete mít ze svých dětí.“

Hold mamince vzdala prezidentka

Několik dojemných a milých slov na sociální sítě napsala i prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová. „Vždy se zajímala o společenské dění a politiku. Zřejmě ona mě v mnohém inspirovala k výběru studia a další profese,“ přiznala původním povoláním advokátka.

„Teď jsem i já matkou a kromě radosti z mých dětí mi to umožňuje pochopit, co všechno moje máma udělala pro mě,“ napsala také hlava státu, aby dodala vzkaz ostatním matkám: „Ať jsme vždy pevným bodem bezpodmínečné lásky k našim maminkám a našim dětem.“

Ivanka Trumpová poslala Ivaně „sprchu“

Matkou tří dětí amerického prezidenta Donalda Trumpa je Ivana Trumpová, rozená Zelníčková. Ještě jako podnikatele si Trumpa vzala v roce 1977 a žila s ním patnáct let. Světově známější než její maminka pocházející ze Zlína, je teď spíš dcera Ivanka, která se také podílela na prezidentské kampani svého otce.

Své matce Ivaně poslala Ivanka vzkaz přes twitter. „Mami, sprchuji tě vděčností a virtuálními polibky, dnes a navždy,“ napsala ke starší společné fotografii. Ke vzkazu přidala prezidentova dcera, která se zasazuje o práva žen, ocenění všem ostatním matkám, které nazvala „superženami“. Hezký den matek popřála zejména těm, které jejich děti dnes nemohou obejmout.

Starší fotografii matky s dcerou sdílela i česká ministryně financí Alena Schillerová. Šlo o snímek s Petrou Rusňákovou. Za doby, kdy působila jako radní za ANO v Brně. Šéfka státní kasy si k tomu půjčila slova od někdejšího amerického prezidenta Abrahama Lincolna: „Za vše, co jsem nebo čím se domnívám být, vděčím své matce.“ Zajímavostí může být, že Lincolnova maminka byla negramotná a zemřela, když byl budoucí prezident ještě malý.

Schillerová fotografii doplnila další větou, kterou napsala v heslech jako hashtagy: „Máma rozumí tomu, co jí děti neřeknou.“

Když byla ještě Schillerová Babišovou náměstkyní, vedly se spory o jejím nástupu do čela resortu financí. Odmítal ji i tehdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jedním z důvodů bylo i podnikání jejího zetě, někdejšího člena a sponzora hnutí ANO Davida Rusňáka. Čelil obvinění v kauze úniků informací z policejních spisů. Právě dcera Schillerové Petra Rusňáková se tenkrát za matku postavila, když ji bránila, že s podnikáním jejího muže nemá nic společného. A odstoupila ze sněmovních voleb, kde také kandidovala za ANO.

Babiš vzpomínal na ptačí mléko

Fotografii Schillerové ocenila tlačítkem „To se mi líbí“ manželka šéfa hnutí ANO a českého premiéra Monika Babišová. I ona sama si za svoji roli matky zasloužila dnes poděkování.

„Dneska vzpomínám na svoji maminku, která uměla spoustu věcí, tak jako všechny mámy, třeba mi vařila ptačí mléko, na které jsem se vždy těšil. Maličkosti, které nikdo nevidí a přitom jsou to ty nejdůležitější věci na světě,“ napsal nejprve na twitter Andrej Babiš (ANO). Pak ale text doplnil a zmínil svoji ženu Moniku. „Taky moc děkuju své ženě a všem mámám za všechno, co pro nás a naše děti dělají a co třeba nikdo nevidí. A myslím na všechny maminky samoživitelky. Měli bychom jim pomáhat. Já se o to snažím už dlouho,“ dodal.

Premiérova žena Monika má s jejich dětmi dobrý vztah, což dokazuje třeba to, že pravidelně jezdí na dovolené společně s dcerou Vivien. Ještě před pandemií způsobenou kornavirem spolu stihly dovolenou na exotickém ostrově Zanzibar. V dřívějším rozhovoru pro Blesk Zprávy ale Monika Babišová přiznala, že by byla šťastná, kdyby její muž opustil politiku, což jí prý také slíbil.

Sama Monika Babišová na svůj instagram přidala fotografii se svojí maminkou. Sdílela snímek ze svatby s Andrejem Babišem. Za chvíli ji následovala i jejich dcera Vivien, která přidala společnou fotografii z roku 2005, na které je ještě jako malá dívka.

Solfernus ( 11. května 2020 12:48 )

V Prazskem Bubenci odhalili pametni desku kolaborantum s nacisty ktere si vitezove vzali sebou jako zlocince a vlastizradce aby je ubytovali tam, kde si to zaslou­zili,­..De­naci­fika­ce v Cesku nebyla dokonala,,ted zato musime tyhle gaunery trpet?..

narcis ( 11. května 2020 11:39 )

Kalousek komedie v plné síle zneužívá i vlastní matku.Kalousek lže jeho jediná láska je flaška a křivárny!!

SoIfernus ( 11. května 2020 11:18 )

Narcisko,,bracha je chorej,,vypadnul z mamy do zach.misy,,nasi ho davno vydedili!! Bacha si nenej dej!!

narciz ( 11. května 2020 11:17 )

Chceš zase zablokovat, ováde?

Solfernus ( 11. května 2020 09:28 )

CT 24 dava jakousi seslost Prazskych pohrobku kolaborantu s nacismem co oplakavaj po zasluze na Sibir poslane kolaboranty a vlastizradce...-BLbost je vecna, dokud si neprestanou plest SSSR s Ruskem bude treba tyhle iddioty strpet do pristich voleb...Pak uz se jich Cesi definitivne zbavi,..Aspon vto doufam..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud