Návrat Michala Haška: ČSSD z něj udělala volebního manažera, Hamáček je rád

Autor: ČTK - 
23. dubna 2020
00:08

Vedení ČSSD dnes zvolilo volebním manažerem strany Michala Haška. Bývalého jihomoravského hejtmana navrhl do funkce předseda strany Jan Hamáček, který o Haškově zvolení informoval na facebooku. Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů se budou konat 2. a 3. října.

Předseda sociální demokracie uvedl, že Haška oslovil jako člověka s velkou zkušeností s fungováním regionální i parlamentní politiky a celé strany. „Jsem rád, že je Michal ochoten ČSSD v nynější situaci pomoci,“ dodal ministr vnitra Hamáček.

„Grémium ČSSD dnes na můj návrh schválilo Michala Haška jako volebního manažera ČSSD,“ uvedl dále Hamáček na facebooku. 

Hašek v současnosti působí jako advokátní koncipient. Je též poradcem ministra vnitra a předsedy ČSSD Hamáčka a ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD).

Hašek patří dlouhá léta k nejvýraznějším postavám sociální demokracie. Od roku 2008 do podzimu 2016 stál v čele Jihomoravského kraje a byl předsedou Asociace krajů ČR. V letech 2006 až 2008 vedl poslanecký klub sociální demokracie. Od března 2011 do listopadu 2013 byl statutárním místopředsedou ČSSD.

Bývalý jihomoravský hejtman Michal HašekBývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek | Blesk - Robert Klejch

Po volbách do Sněmovny v říjnu 2013 byl Hašek jedním z protagonistů takzvaného lánského puče, tedy schůzky části vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem. Po ní se předsednictvo strany pokusilo odstavit předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku od vyjednávání o vládě. Hašek tehdy proti sobě část veřejnosti popudil i lhaním v přímém přenosu, když zpočátku tvrdil, že se žádná schůzka nekonala.

V roce 2018 stál Hašek u zrodu platformy Zachraňme ČSSD, kterou založili kritici vedení strany. Platforma však na stranickém sjezdu v říjnu 2018 nezískala výraznější podporu delegátů.

hradnihulvat ( 28. dubna 2020 20:08 )

Staří podrazáci, podvraťáci a lháři se vrací do čela socialistů. Jejich sešup se tím jenom urychlí.

pooresh ( 25. dubna 2020 13:38 )

Sudruzi,ja bych ani toho volka Foltynu nehazel do stareho zeleza!

Ewwa ( 24. dubna 2020 17:55 )

oltec; vy už jste asi zapomněl, kolik toho nakrad Sobotka, kolik lidí vystěhoval z bytů, vzal jim střechu nad hlavou! Budete nějakej zapomnětlivej!

Ewwa ( 24. dubna 2020 17:52 )

Tak teď jste to vymňoukli! ČSSD si při volbách ani neškrtne! Takového lháře si přidáte! Kolik bude mít zase černejch duší, jako sekretářky! A nepouštějte ho do Lán, no co by si s ním náš prezident povídal, že? Hašek jako Hašek, oba fuj tajbl!

motola ( 23. dubna 2020 10:36 )

pustit si hada do CSSD to nedopadne dobře!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud