Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Kdo po Kuberovi (†72)? O Senát se hlásí starostka Bíliny i hejtman. ODS vsadí na „korunního prince“

10. února 2020
14:20

V doplňovacích volbách do Senátu v obvodu Teplice bude kandidovat starostka Bíliny za ANO Zuzana Schwarz Bařtipánová. Utká se o místo po zemřelém Jaroslavu Kuberovi (ODS) s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem či s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) a se starostou Duchcova Zbyňkem Šimberou. ODS nominovala Kuberova „korunního prince“, teplického primátora Hynka Hanzu, informovala regionální manažerka Renata Svatošová.Doplňovací volby se budou konat 27. a 28. března.

Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek funkčního období, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024. „Vnímám stále citelněji, že aby se něco podařilo změnit v oblastech, které nás všechny trápí, musí být v Praze slyšet o našich problémech, návrzích řešení, ale i o potenciálu, který okres Teplice skýtá,“ uvedla Schwarz Bařtipánová ke své kandidatuře. Angažovat se chce v sociální oblasti.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Kuberou v Teplicích a pieta v Praze: Dole zleva Miloš Zeman, Věra Kuberová a Andrej Babiš (ANO) Poslední rozloučení s Jaroslavem Kuberou v Teplicích a pieta v Praze: Dole zleva Miloš Zeman, Věra Kuberová a Andrej Babiš (ANO) | Blesk - Jarmila Hluchá, Hájek Ondřej, Šimánek Vít

Zájem kandidovat už dříve oznámil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Kandidaturu podle svého vyjádření na stránkách komunistické strany považuje za poslední výzvu ve své politické kariéře.

ODS nominovala  na senátora za Teplicko zvažuje teplického primátora Hynka Hanzu, který Kuberu v čele lázeňského města nahradil v roce 2018.  „Mým hlavním cílem je navázat a pokračovat v politice Jaroslava Kubery. Pro Teplice a i ostatní obce a města, se kterými jsem často v kontaktu, zachovat úzké propojení města a Senátu, které se nám osvědčilo. Mým heslem nejen pro senátní volby je „Jistota vaší svobody“,“ řekl Hanza. Další uskupení své možné adepty zatím neoznámila.

V doplňovacích volbách do Senátu v obvodu Teplice bude o vstup do horní komory usilovat také starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (ČSSD). Informovala o tom mluvčí sociálních demokratů Barbora Gavenda. 

Výrazný politik ODS a dlouholetý primátor Teplic Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Senátorem byl dvě desetiletí, od roku 2016 byl ve vedení horní komory, nejprve jako místopředseda a v závěru roku 2018 byl zvolen předsedou.

Na podzim 2018 Kubera v senátorských volbách za Teplice porazil v druhém kole Bergmana, kandidujícího za hnutí Senátor 21. Kubera získal 55,6 procenta hlasů, účast byla 15,73 procenta. V prvním kole se o post senátora v tomto obvodu ucházelo devět kandidátů.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Evka4 ( 10. února 2020 14:57 )

Schlafenberg: Jo, ta by se hodila. Její familie má úzké kontakty na Klausovic familii. Straky zlodějský.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa