Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Zeman: Fischerová byla z jiné planety. Prezident o dárcích, tlustém bříšku a hrozbě Rusům

Autor: vei - 
27. prosince 2019
16:20

Prezident Miloš Zeman dostal pod stromeček dárek, který si plánoval po Novém roce koupit. Manželka Ivana byla ale podle jeho slov rychlejší. V rozhovoru pro Parlamentní listy (PL) pak prezident promluvil také o zesnulé herečce a političce Táně Fischerové (†72), která proti němu kandidovala v prezidentské volbě v roce 2013. Zeman také zvažuje, zda odletět po kritice Rusů příští rok do Moskvy. A prozradil i to, kolik v poslední době údajně přibral na váze.

Prezident Miloš Zeman tráví poslední týdny na zámku v Lánech. Podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka si od 16. prosince vybírá hlava státu dovolenou, kterou už ale několikrát přerušila. Nejdříve kvůli společné večeři s premiérem Andrejem Babišem, poté znovu, když podepisoval zákony, které tak začnou platit v novém roce. A naposledy při svém tradičním vánočním poselství, které přednesl 26. prosince.

Vánoční svátky si ale stejně jako většina lidí užil i prezident Miloš Zeman podle svých slov především s rodinou. „A to je to největší štěstí, které člověk může mít,“ řekl Zeman ve vánočním rozhovoru pro PL.

U jednoho stolu se tak zřejmě sešel nejen se svou ženou, ale i dcerou Kateřinou, která na podzim přerušila svá studia v Londýně a vrátila se zpět do České republiky. Právě ona sehrála podle mluvčího Ovčáčka letos na podzim významnou roli, když prezidenta přemluvila, aby nastoupil na krátký rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici. „Vnukla mu, že má právo čas od času vysadit, odpočinout si, načerpat nové síly,“ komentoval úlohu Kateřiny Zemanové Jiří Ovčáček.

Video  Jiří Ovčáček o zdravotním stavu prezidenta Zemana  - Vera Renovica, Mária Rušinová
Video se připravuje ...

Jestli byl u stolu také Zemanův syn David z prvního manželství, o kterého se obával před dvěma týdny při masakru v ostravské nemocnici, ale není jasné.

Zeman: Milovaná žena mi holicí strojek věnovala

Pod stromečkem našel prezident podle svých slov dárek velmi potřebný a pro muže velmi důležitý. „Byl tam nový holicí strojek, protože jeden se mi rozbil a já jsem předpokládal, že si ho v lednu koupím. Nemusím, neboť moje milovaná žena mně holicí strojek věnovala,“ popsal Zeman radost, kterou měl při štědrovečerní nadílce.

Při příležitosti Vánoc se prý prezident také zvážil. A pro ty, kdo mají prý přání a touhu, že se vzdá mandátu dřív než v roce 2023, kdy mu skončí volební období, má Zeman podle svých slov špatné zprávy. Váha leze nahoru a předpokládá, že ukáže za pár let opět pořádné břicho.

„Ve středu jsem se vážil a opět jsem přibyl jeden kilogram. Doufám, že do roku 2023 svým oponentům ukážu tlusté bříško,“ těší se Zeman.

Fischerová byla z jiné planety

Den po rozbalování dárků přišla smutná zpráva. V 72 letech zemřela herečka, politička a také prezidentská kandidátka Taťana Fischerová. V roce 2013 kandidovala právě proti Zemanovi, jeho ostrá kritička. Prezident její odchod nijak nekomentoval. Hradní mluvčí na twitteru jen sdílel komentář kardinála Dominika Duky. V pátek prezident v rozhovoru pro PL uvedl, že Fischerová pro něj byla žena z jiné planety.

Jak na ni bude Zeman vzpomínat? „Jako na ženu, které jsem říkal, že je z jiné planety, protože v některých ohledech se vymykala, a teď neříkám, jestli v dobrém nebo zlém, ze standardní struktury politické scény v České republice,“ okomentoval odchod Fischerové prezident.

Ruská drzost s 21. srpnem

Za absolutní drzost Zeman v rozhovoru označil kritické varování ruského ministerstva zahraničí po rozhodnutí českých politiků zařadit 21. srpen mezi památné dny. Prezident proto podle svých slov zvažuje, zda v příštím roce nezruší svou plánovanou cestu do Moskvy. Spíše se prý ale zatím kloní k variantě, že na oslavy 75 let od konce druhé světové války odletí a Rusy vyzve, aby obrátili list.

„Je to, samozřejmě, absolutní drzost. Za další, před časem jsem přijal pozvání prezidenta Putina na oslavu 75. výročí vítězství v druhé světové válce, a teď přemýšlím, že tam buď vůbec nejet, anebo, což asi udělám spíše, tam jet a říci Rusům: ,Co kdybyste obrátili list a přestali si toto výročí připomínat?' “ komentoval Zeman česko–ruskou roztržku.

Na neochotu obrátit list a připomínat si události z roku 1968 naopak v minulých dnech poukázalo ve svém prohlášení právě ruské ministerstvo zahraničí.

„Snaha Prahy znovu se vracet k půl století starým událostem za účelem jejich začlenění do současného politického kontextu, neochota otočit tuto stránku dějin, která kalí atmosféru rusko-českých vztahů, sotva bude přispívat k úspěšnému průběhu bilaterální spolupráce,“ stojí v prohlášení, které odsoudila řada českých politiků.

Video  Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana 2019  - TV Nova
Video se připravuje ...

dobryclovek ( 29. prosince 2019 09:34 )

umělecká luza,hnuj,si berou do špinavé huby prezidenta proč kdyby jste měli morální hodnoty nebo aspon trochu jeho chytros­ti,vzd­ělání,­skrom­nosti,­pocti­vosti nic!! je zákeřné závistivé kecy pomluvy,jako hovada zdejších pisálku špíny,stoky,žumpy havlis­tu,slu­ničká­řu,kmo­tru,zl­oděju,­křivá­ku udavaču!!At žije náš nejlepší prezident a premier!!!!

Jen_pravda ( 28. prosince 2019 22:22 )

Nádher­ný,pov­znáše­jicí a uspokojující pocit videt, jak lidskemu koblihovému hnoji falešnych poctivců ,koblihovému odpadu žere nervy a trhá psychiku naš nejhorší prezident co kdy byl :👎👎 ing.Milouš Eman.🤗👍🤗👍🤗😂 a estébák Andrej Babiš!👨🏻
Uduste se vzteky koblihová svoloči 👍👍👍👍👍
Jdu otevřít šampíko!👍🤣😍🤣🤗😂😘😝😁😀🥰

heracka ( 28. prosince 2019 17:38 )

dobryclovek: Výstižné !!!!

dobryclovek ( 28. prosince 2019 17:28 )

zase muj klon *** ubužák sloužici konfident pirátu s mozkem kuřete!! obyčejná špína. Je nasazený k špinění Zemana Babiše!

Ten-co-vidi ( 28. prosince 2019 17:11 )

Nádher­ný,pov­znáše­jicí a uspokojující pocit videt, jak lidskemu koblihovému hnoji falešnych poctivců ,koblihovému odpadu žere nervy a trhá psychiku naš nejhorší prezident co kdy byl :👎👎 ing.Milouš Eman.🤗👍🤗👍🤗😂 a estébák Andrej Babiš!👨🏻
Uduste se vzteky koblihová svoloči 👍👍👍👍👍
Jdu otevřít šampíko!👍🤣😍🤣🤗😂😘😝😁😀🥰

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa