Vysílali jsme: Zeman rozhodl o Čapím hnízdě. Babiš je znovu mezi obviněnými

Aktualizováno -
4. prosince 2019
13:20
Autor: ČTK, mat - 
4. prosince 2019
12:50

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na tiskové konferenci od 13 hodin oznámil, jak rozhodl o takzvané kauze Čapí hnízdo. V té šlo o obvinění z dotačního podvodu. Nejvyšší žalobce může zrušil usnesení o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO). A stejně postupoval v případě bývalé náměstkyně jihlavského primátora Jany Mayerové. Naopak Monika Babišová a zbytek Babišovy rodiny je z kauzy venku.

Trestní stíhání Babiše i dalších lidí v případu zastavilo pražské městské státní zastupitelství (MSZ) v půlce září. Šéf MSZ Martin Erazím tehdy uvedl, že společnost Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Právě pro ně přitom byla určena padesátimilionová evropská dotace, kterou farma v létě 2008 získala.

Video  Zeman oživil kauzu Čapí hnízdě: Klíčový moment o Babišovi i Monice  - abl

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Ifigenie ( 7. prosince 2019 01:12 )

To stále nechápete o co vlastně jde tomu hnědokošiláči? Nebo jste tak natvrdlý? Zrádci a udavači Piráti cíleně chtějí zlikvidovat Agrofert, který je pátým největším zaměstnavatelem v ČR (v r. 2016 měl 25 tisíc zaměstnanců) a který je v českých rukách. Evidentním cílem celého tažení je nejen tažení proti nezkorumpovatelnému premiéru Babišovi, ale i zničení Agrofertu. Tuto českou společnost zničit a vytvořit tak výhodu pro některou z nadnárodních společností. Jinými slovy řečeno, buď budeme mít český Agrofert, nebo skončí zemědělská půda, kterou obhospodařuje, v zahraničních rukou. (Důležitým faktem také je, že různé pobídky pobírá celá řada i dalších podniků, nejen Agrofert). A velmi důležité je i ten fakt, že Agrofert hospodaří z velké části na pozemcích, které patřily Sudeťákům a které by zrušením Benešových dekretů chtěli zpět. Udavači a zrádci Piráti se o to snaží.... A Milion chvilek nenávisti to má přímo v popisu práce.

Ifigenie ( 7. prosince 2019 01:07 )

VSZ Zeman je normální sráč. Kauzu Čapí hnízdo, za jásotu demožumpy, přehodil na Šarocha a sám si umyl ruce. Já mu tedy nedůvěřuji, a myslím si, že se dost politicky medializuje a tudíž nemůže být objektivní. Bylo to krásně načasováno, bravo! A Milion chvilek nenávisti už zase chystá demonstraci a svolává své ovce. To zase bude bekotu, bééé.

satanas ( 5. prosince 2019 09:44 )

Státního zástupce Zemana by měli vyhodit. On si jen dokazuje vlastní ego. A dělá dusno ve společnosti. Jak může dospět po 4 letech marného vyšetřování, že nemá dost důkazů a věřit, že nějaké získá?

barda ( 4. prosince 2019 20:55 )

Juras: Ty mě už nemáš rád?

NECHCEME_BABISE ( 4. prosince 2019 17:03 )

Nemučte se pořád tolik.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud